Magenta One – noul pachet al Telekom

/
/
25 mai 15
/

Telekom a organizat un evenimet dis-de-dimineață, iar subiectul conferinței este dat de noul pachet de programe botezat Magenta One. Telekom are un avantaj față de Orange și Vodafone, o sinergie extinsă de servicii TV, internet fix și telefonie mobilă. 

Pachetele din Magenta One le găsiți detaliate aici. Câteva dintre ele le-am structurat și mai jos.

Magenta One – Nelimitat L + Voce S + Internet L + Televiziune L = 71 lei pe lună / 152 lei pe lună.  Update: 71 lei pe lună în primele 76 luni și 144 lei în lunile 7 – 24.

Televiziune L cu 128 de canale din care 14 canale HD și 62 canale TV oferite prin aplicația Telekom TV este gratuit pe o perioadă de 6 luni. Nu am idee dacă este 71 lei pe întreaga perioada contractuală sau doar pentru primele 6 luni.

Pare a fi o ofertă destul de ok pentru 71 lei (nelimitat la minute și SMS-uri în rețelele naționale, 1.7 GB trafic de date, internet cu viteze de până la 200 Mbps, nelimitat pe seară în rețeaua fixă a Telekom). În pachet intră și telefonul Samsung GALAXY Young 2 Duos.

Magenta One – Nelimitat S + Televiziune S = 62 lei pe lună, cel mai ieftin pachet. Primești nelimitat la minute și SMS-uri în rețelele Telekom România, 200 de minute naționale și internaționale către fix, 84 de canale TV din care 4 canale HD, 37 de canale TV prin aplicația Telekom TV.

Sunt o sumă de pachete pe care le găsiți printr-un click pe linkul de mai sus. Prețurile mi se par măricele cu excepția primei oferte menționate, dacă prețul se menține pe 24 luni la 71 lei pe lună.

Categorii: Retelistica
Cuvinte cheie: Magenta One, Telekom
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

NAS QNAP TBS-h574TX – review (Un fel de supercar în lumea NAS-urilor)

Nu am mai testat de ceva vreme un Network Attached Storage, iar de la QNAP nu-mi amintesc să fi prezentat pe aici vreun NAS. Însă iată că există un început pentru orice, iar primul astfel de dispozitiv de la compania taiwaneză este și cel mai puternic NAS cu care am avut șansa până acum de…

Vodafone România a implementat ceva schimbări în grilele tv regionale şi locale

Vodafone a înştiinţat săptămâna aceasta Consiliul Naţional al Audiovizualului (CNA) că va implementa o serie de modificări importante în grilele tv regionale şi locale (vorbim atât de eliminarea unor posturi de televiziune, cât şi de introducerea altora noi).

Vodafone România ar putea lansa un nou mediabox 4K, modelul Vodafone TV 4 Hybrid cu Android TV (iată ce ştim despre acesta)

La începutul acestui an, Vodafone a lansat în Germania un nou mediabox, modelul Vodafone TV 4 Hybrid cu Android TV. Între timp, pagina guide.vodafone.com a fost actualizată cu data de 1 mai, iar aici se observă că noul decodor este disponibil şi în Portugalia şi Grecia.