Aplicaţia Digi Online primeşte un update ce aduce noua funcţie Înregistrare TV

/
/
4 nov. 23
/

Cel mai recent update al aplicaţiei Digi Online este disponibil din 23 octombrie, iar marea noutate adusă de acesta este noua funcţie Înregistrare TV.

Conform informării oficiale, noua secţiune Înregistrare TV „oferă acces la producțiile din ultimele 5 zile pentru 14 canale TV.”

Cu noua funcţie, aplicaţia Digi Online înregistrează producţiile din ultimele 5 zile şi le pune la dispoziţia utilizatorilor spre a le vedea în reluare. Vă las mai jos câteva capturi de ecran pentru a înţelege cum arată secţiunea în aplicaţie:

Din păcate nu sunt specificate cele 14 canale TV la care funcţionează Înregistrare TV, însă m-am jucat puţin prin aplicaţie şi am descoperit că acestea sunt în general cele din grupul Digi (Digi Sport 1, 2, 3, 4, Digi24, Digi World, Digi Life, Digi Animal World, Film Now) + Realitatea Plus, Aleph News şi Prima TV.

Momentan noua funcţie este disponibilă doar pe versiunea din Google Play a aplicaţiei Digi Online, versiunile din App Store şi AppGallery nefiind încă actualizate. Nu am verificat Android TV şi versiunea web, de aceea nu vă pot confirma / infirma implementarea acestei noutăţi pe cele două platforme.

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Piaţa de comunicaţii electronice din România are un singur lider la final de 2025, iar acesta se numeşte DIGI (cotele de piaţă pur şi simplu distrug concurenţa)

ANCOM publică de 2 ori pe an situaţia pieţei de comunicaţii electronice din România: prima raportare o face la jumătatea anului şi a doua raportare la final de an. În urmă cu doar câteva ore a fost publicată de către ANCOM situaţia aferentă la final de 2025.

Ca răspuns la renunţarea colaborării cu PayPoint, DIGI anunţă o nouă modalitate de plată a facturilor, sigură, gratuită şi rapidă (primul furnizor din România ce integrează RoPay)

La finalul lunii trecute aflam că DIGI a renunţat la contractul de colaborare cu PayPoint, astfel că operatorul telecom s-a văzut nevoit să ofere abonaţilor săi o nouă modalitate de plată convenabilă a facturilor.

După o perioadă dificilă, cu ceva scandaluri, DIGI revine puternic în Belgia şi îşi va vinde serviciile prin compania naţională de servicii poştale din această ţară

În urmă cu aproape o lună vă scriam că operatorul român DIGI are ceva probleme în Belgia, ţară unde este acuzat în continuare că a instalat fibră optică fără autorizaţii.