TOP 10: Cele mai citite recenzii din 2011

/
/
30 dec. 11
/

Normal că ne referim la cele de pe gadget.ro. Telefoanele cu un preț bun sau cu un hardware puternic ies mereu în evidență sau cele în care se investește ca și publicitate. Sper ca pe partea de recenzii să ajung a scrie și mai bine, să devină cu adevărat informative și utile. Telefoanele mobile au ieșit în evidență.

1. Samsung Galaxy S II – review;

Ar fi devenit telefonul anului dacă avea rezoluție de 1280×720 pixeli și nu doar de 800×480 pixeli.

2. LG Optimus Black – review;

Single core ce s-a vândut bine în 2011. Dacă era lansat în 2012, ar fi devenit un adversar redutabil pentru Samsung Galaxy S.

3. Nokia E6 – review;

Un smartphone ușor controversat ce se dorește a fi continuarea lui Nokia E72 și aduce o combinație de display touch cu tastatură qwerty fizică.

4. LG Optimus 2X – review;

LG a avut mari speranțe legate de Optimus 2X și nu cred că s-au îndeplinit cu totul. Rămâne unul dintre cele mai ieftine telefoane dual-core.

5. Samsung Galaxy Tab 10.1 – review;

A beneficiat de o publicitate nesperată după scandalul legat de patentele încălcate în Germania și blocarea sa de la comercializare pe piața germană.

6. Samsung Galaxy Nexus – review;

Am scris prezentarea de curând și a intrat în top 10. Se poate concluziona: interes mare.

7. Sony Ericsson Xperia Neo – review;

Zic că este unul dintre cele mai frumoase smartphone-uri din 2011.

8. HTC Sensation – review;

L-am avut vreme de aproape două luni și m-a impresioant, deși a fost intens criticat.

9. Nokia N9 – review;

Design inedit gândit de Nokia și implementat pe N9 și Lumia 800.

10. HTC Chacha – review

Cea mai bună tastatură qwerty în mod portrait – ever.

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Samsung Galaxy S26 Ultra – toate specificaţiile hardware, dată de lansare şi chiar o primă imagine oficială cu cel mai puternic smartphone Samsung din 2026

Nu ştiu dacă vă vine să credeţi, însă am intrat deja în a două lună din 2026, perioadă ce se anunţă destul de activă la nivel de lansări de smartphone-uri.

Oferta zilei: Xiaomi Redmi Note 14 cu 6 GB RAM şi 128 GB stocare costă doar 599 lei

Xiaomi a lansat luna aceasta în România noua serie de smartphone-uri Xiaomi Redmi Note 15. Aceasta este formată din 5 modele, Xiaomi Redmi Note 15, Redmi Note 15 5G, Redmi Note 15 Pro, Redmi Note 15 Pro 5G şi Redmi Note 15 Pro+ 5G, unele pe care le-am prezentat deja într-un articol dedicat.

TOP 10: Cele mai bine vândute smartphone-uri în 2025 (iPhone-ul a fost din nou rege)

Vânzările de smartphone-uri la nivel global continuă să crească, astfel că în 2025 au fost livrate peste 1.26 miliarde de telefoane inteligente, în creştere cu 1.9% vs 2024. Am detaliat acest subiect la nivel de producător într-un articol dedicat.