Detalii legate de Vodafone și oferta pentru ASUS VivoTab RT, ASUS VivoBook S400 și ASUS X55A

/
/
4 dec. 12
/

ASUS, Vodafone, Microsoft și Intel și-au unit forțele spre a aduce pe plan local în oferta unui operator de telefonie și câteva device-uri cu Windows 8. Avem HTC 8X în oferta Vodafone cu Windows Phone 8, urmează ASUS VivoTab RT cu Windows RT, ASUS VivoBook S400 și ASUS X55A cu Windows 8 – acestea se adresează la segmente diferite: top și entry-level.

ASUS VivoTab RT costă 579 euro cu abonament de 19 euro pe doi ani de zile ce include trafic lunar de 18 GB și 100 de mesaje în rețea. ASUS VivoBook S400 ajunge la 599 euro cu abonament lunar de 14 euro ce aduce și un bonus de 100 mesaje scrise în rețea. ASUS  X55A merge pe un preț mai mic de 289 euro cu plan tarifar identic ca la ASUS VivoBook S400. Mai sunt și alte posibilități de achiziție, dar cele de mai sus vin recomandate de Vodafone.

ASUS VivoTab RT a fost la review și am tras toate concluziile, ASUS VivoBook S400 l-am văzut la un eveniment ASUS și v-am povestit care au fost primele impresii. ASUS X55A este un laptop clasic ce nu iese în evidență ca hardware sau design, dar își face treaba. Targetul Vodafone prin aceste trei portabile ar fi cuprins între 17 – 55 ani. Cel puțin așa spunea un oficial al companiei de la divizia de terminale.

Am înțeles că urmează a debuta un nou smartphone cu Windows Phone 8 la Vodafone, pe lângă HTC 8X. Să vedem care va fi acesta, mizez pe Samsung ATIV S, deși  Nokia cu Lumia 920 ar fi de luat în calcul.

Update: Primele 20 de persoane care vor cumpăra o tabletă ASUS VivoTab RT sau ultrabook-ul VivoBook S400 de la Vodafone Experience Store din AFI Palace Cotroceni primesc gratuit o consolă Xbok 360. 

Mai multe imagini pe pagina noastră de facebook:

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Sezonul 2025 din Formula 1 se încheie în acest weekend, iar lupta pentru titlul mondial se dă între trei piloţi (se anunţă 3 zile explozive)

În luna februarie a acestui an vă scriam un articol legat de startul noului sezon de Formula 1. Cum timpul nu iartă pe nimeni, iată că vin în atenţia voastră cu un nou articol, unul în care vă prezint finalul sezonului.

Vodafone lansează o nouă ofertă pe prepay la 5 euro credit (valabilă însă doar în prima lună)

Vodafone încearcă "să atragă" utilizatori şi pe prepay şi lansează o nouă ofertă, una care, zic eu, putea fi mult mai bună de atât.

Smartwatch Garmin Venu 4 – review (Un ceas echilibrat, dar care putea fi mai bine poziționat ca preț)

Primul meu contact mai serios cu un produs Garmin s-a petrecut atunci când am testat amănunțit Venu X1, un smartwatch care atrage prin ecranul rectangular mare, de 2 inch, dar și prin cât de subțire este. Astăzi revin către voi cu un nou review pentru un ceas Garmin din seria Venu, fiind vorba mai exact…