Altă ofertă bună spre a intra în legalitate cu Windows 10 și Office 2016

/
/
13 iul. 18
/

Windows 10 este cel mai folosit sistem de operare pentru PC, cota de piață în România a ajuns la 45.67%. În februarie 2018 a depășit Windows 7 (iterație software ce în iunie se află pe 39.24% din calculatoarele autohtone). 

Despre Office 2016 nu am prea multe date statistice, dar aș face pariu că este cea mai folosită suită pe nișa sa. Ca utilizator intensiv de Google Docs trebuie să recunosc că pentru treburile complexe, Office este neprețuit.

Ofertele amintite:

1. Microsoft Windows 10 Pro OEM CD-KEY GLOBAL – 13.24 euro și cu reducere de 18% prin codul software18% ajunge la 10.73 euro = 49.97 lei (coboară sub pragul a 50 de lei);
2. Office 2016 Professional Plus CD Key Global – 29.99 euro și cu reducere de 18% prin codul software18% costă 24.29 euro = 114 lei.

Orice feedback aveți îl așteptăm în rubrica de comentarii. Apropo, cea mai sigură metodă de plată este PayPal.

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Laptop gaming ASUS ROG Zephyrus G16 GU606 (2026) – review (Performanță de top într-un corp premium)

La început de 2024 vă prezentam pe larg ASUS ROG Zephyrus G16 cu nume de cod GU605, iar acum putem vedea cum a evoluat această serie, pe care o analizăm sub forma versiunii GU606, mai precis în specificația GU606AW-TB065X, ale cărei detalii tehnice le putem parcurge din tabelul de mai jos. Ce aș vrea să…

Orange vs Digi Mobil vs Vodafone – cât mai costă în vara lui 2026 o cartelă prepay cu 5 euro credit (cea mai scumpă variantă ajunge la peste 7,1 lei / euro credit)

Ofertele din ce în ce mai agresive la abonament din ultimii ani, au redus atractivitatea cartelelor prepay, astfel că în prezent raportul de SIM-uri active în România este de 78% vs 22% în favoarea celor pe abonament.

Dacă Orange a raportat 9.1 milioane de clienţi pe telefonie mobilă la final de 2025, de ce ANCOM susţine că operatorul avea la aceeaşi perioadă doar 7.7 milioane cartele active?

Săptămâna aceasta a fost una de mare succes pentru DIGI, operatorul român fiind marele câştigător din 2025, asta conform celui mai recent raport ANCOM al pieţei de comunicaţii electronice din România.