Disney+ lansează oferta lunii martie şi propune abonamentul Standard la doar 7.99 lei / lună timp de 4 luni

Software
/
/
4 mart. 25
/

Disney+ este prezent în România din vara anului 2022 şi deşi are o librărie de filme interesante, este şi unul dintre cele mai scumpe servicii de streaming video din ţara noastră.

Cei ce doresc să se aboneze la Disney+ în România pot alege dintre următoarele abonamente:

  • Standard – 29.99 lei / lună sau 299.99 lei / an (în acest abonament veţi primi maxim rezoluţie FullHD, acces simultan la maxim două dispozitive simultan, audio până la nivelul 5.1 şi nu există acces HDR);
  • Premium – 49.99 lei / lună sau 499.99 lei / an (în acest abonament veţi primi maxim rezoluţie 4K, HDR, audio până la nivelul Dolby Atmos şi acces simultan la maxim patru dispozitive simultan).

Dacă vreţi să testaţi Disney+ sau vreţi să vă reabonaţi, aflaţi că luna aceasta există o promoţie specială pentru abonamentul Standard. Acesta are un cost de doar 7.99 lei / lună timp de 4 luni. După această perioadă preţul abonamentul revine la 29.99 lei / lună.

Din fericire nu vă obligă nimeni să rămâneţi abonaţi dacă simţiţi că platforma nu vi se potriveşte, astfel că după cele 4 luni puteţi închide oricând abonamentul.

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

The Walt Disney Company vrea să transforme Disney+ într-o „super aplicaţie”

Disney+ este în prezent o platformă de streaming video cu acoperire globală, aceasta fiind disponibilă pe o gamă variată de device-uri (telefoane mobile, console de gaming, dispozitive set-top box, televizoare inteligente etc.).

Am primit actualizarea la interfaţa One UI 8.5 bazată pe Android 16 pe Samsung Galaxy S25 Ultra (ce noutăţi aduce acest update?)

După mai bine de 7-8 build-uri beta pe anumite modele, se pare că cei de la Samsung au ajuns într-un final în acea etapă în care sunt mulţumiţi de One UI 8.5 şi au dat în sfârşit drumul la actualizare pe unele modele.

Google Health este noua platformă care funcţionează ca un asistent de sănătate şi fitness (aceasta înlocuieşte aplicaţia Fitbit)

Google a anunţat oficial lansarea Google Health, noua platformă care înlocuiește aplicația Fitbit și care funcționează ca un asistent de sănătate și fitness, dar și ca antrenor personal. Aplicația Google Health utilizează Gemini pentru analiza datelor și personalizarea informațiilor oferite, cu un design care facilitează găsirea și înțelegerea parametrilor de sănătate, astfel încât utilizatorul poate…