Două noi reclame de la Apple [video]

/
/
10 feb. 12
/

După reclamele agresive realizate de Samsung, Apple le dă replica prin două noi spoturi publicitare care scot în evidenţă funcţionalitatea asistentului personal Siri de pe iPhone 4S.

În primul spot, Apple arată utilizatorilor modalităţile prin care poate fi folosit Siri pentru a căuta localuri sau pentru a obţine diferite adrese.

httpvh://youtu.be/-UpmQN55q2g

Al doilea spot scoate în evidenţă sistemul de căutare Wolfram Alpha, sau integrarea cu aplicaţiile din iOS.

httpvh://youtu.be/-G8fG1bKgQo

Sursa: itmoldova.com
Categorii: Apple, Diverse
Cuvinte cheie: apple-3, iPhone 4S, Siri
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Care credeţi că sunt şansele ca într-un orizont de 5 – 10 ani să se producă maşini Geely la uzina Dacia de la Mioveni?

Uzina Dacia de la Mioveni a fost cândva perla coroanei pentru grupul Renault, însă în ultima perioadă costurile de producţie au crescut simţitor, iar politica românească se află într-o etapă extrem de imprevizibilă, una ce nu permite francezilor implementarea unei strategii concrete pe un orizont de câţiva ani.

Cum se prezintă clasamentul operatorilor telecom din România la jumătatea anului 2026 după numărul de clienţi?

Piaţa telecom din România trece printr-o oarece aşezare în prezent, deoarece începând cu 1 iulie 2026 am rămas cu doar trei operatori (după cum probabil ştiţi deja, 30 iunie 2026 a fost ultima zi de prezenţă oficială Telekom în ţara noastră).

Apple Watch Series 12 va sosi într-un material de carcasă ce a lipsit în ultimii 7 ani

Pe platforma X a fost avansat un zvon legat de carcasa smartwatch-urilor Apple Watch Series 12 - ce vor fi prezentate alături de noile iPhone-uri în septembrie 2026.