Galaxy Nexus Black S [concept]

/
/
19 apr. 12
/

Prin căutările mele lungi şi fără sens pe internet, am găsit un concept de smartphone destul de interesant realizat de designer-ul Antoine Brieux de la NAK Studio. Conceptul se numeşte Galaxy Nexus Black S şi nu pot să spun decât că arată superb.

În viziunea acestui talentat designer, smartphone-ul vine echipat cu un display Super AMOLED de 4,9 inch cu o rezoluţie de 1280 x 720 pixeli, un procesor quad-core tactat la 1,4 GHz, 1,5 GB de RAM, memorie internă de 32/64 GB + card microSD, conectivitate Wi-Fi, Bluetooth, HSPA+, cameră foto de 12 megapixeli cu LED flash ce poate filma în format Full HD la 1080p, cameră secundară pentru apeluri video de 3,2 megapixeli, ieşire microUSB şi microHDMI, tehnologia NFC şi multe altele. Galaxy Nexus Black S va rula Android 4.0 ICS şi va dispune de o baterie de 2050 mAh (cam puţin pentru tot ce oferă acest gigant).

Carcasa este făcută dintr-un aluminiu de cea mai bună calitate, iar design-ul telefonului este pur şi simplu magnific. Personal mi-aş dori ca noul Samsung Galaxy S III să arate aşa. Voi ce spuneţi?

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Interfaţa One UI 8.5 bazată pe Android 16 în varianta stabilă este gata (iată ce device-uri Samsung vor primi această actualizare)

După mai bine de 7-8 build-uri beta pe anumite modele, se pare că cei de la Samsung au ajuns într-un final în acea etapă în care sunt mulţumiţi de One UI 8.5 şi sunt pregătiţi să lanseze mult aşteptatul update stabil şi fără probleme.

Nu mai ai internet în timpul apelului telefonic? Iată ce trebuie să faci simplu şi rapid

În mod surprinzător, oricât de banală ar părea această informaţie azi, vă spun că primesc foarte des această întrebare: De ce nu mai am internet în timpul apelului telefonic?

Am văzut noile televizoare Samsung Micro RGB, cele care intră în seria flagship de acum înainte alături de noile modele OLED 2026

Evenimentul în cadrul căruia Samsung prezintă cea mai mare parte a noutăților lansate inițial la CES Las Vegas s-a ținut și în acest an tot în Frankfurt, Germania. Prima punere în scenă a acestui eveniment s-a numit „Summit Media Day”, pentru ca în 2024 să se treacă la denumirea „World of Samsung”, denumire ce a…