Google lansează aplicaţia Google Keep [video]

/
/
20 mart. 13
/

Astăzi, Google a lansat Google Keep, o aplicaţie rivală Evernote-ului. Practic, este o aplicaţie foarte simplă ce vă permite să notaţi diverse lucruri şi să faceţi liste sau inregistrări audio foarte uşor şi foarte rapid. O aplicaţie de tip memento/notiţe.

Doar ce am descărcat-o şi eu acum, şi deja vă pot spune că-i super! Foarte intuitivă, foarte simplă şi are şi un widget perfect. Notiţele pe care le creaţi sunt disponibile şi pe PC, prin intermediul paginii drive.google.com/keep.

Încă nu este disponibilă şi pe iOS, dar sunt sigur că va fi cât mai curând. Pentru mine este dragoste la prima vedere, deoarece chiar căutam ceva de genul şi Evernote nu m-a atras niciodată.

Puteţi să descărcaţi Google Keep din Google Play.

httpvh://youtube.com/watch?v=UbvkHEDvw-o

Echipa Gadget.ro
Gadget.ro este un site de știri și recenzii tech cu o vechime de peste 10 ani. În această secțiune apar articole de tip advertorial, unele dintre ele nu sunt redactate de către noi și se menționează clar în corpul materialului dacă este cazul.

Un viitor update Android va informa utilizatorii când un apel telefonic are potenţial să fie scam (după anumite semne, sistemul va transmite că ceva nu este în regulă, că poate fi o fraudă)

Apelurile telefonice tip scam s-au înmulţit enorm în ultima perioada, iar integrarea AI în strategiile hoţilor fac ca aceste apeluri să fie din ce în ce mai credibile şi mai reale.

Ce a rezolvat Android în 2025 și ce trebuie pus la punct în viitor?

Android este sistemul de operare ce domină piața de telefoane mobile. Cota sa de piață este estimată în jurul a 70 - 72% raportat la iOS ce-și atrage restul - 28 - 30% (oricum și aici aș spune că iPhone-urile sunt într-o creștere lentă, dar sigură).

10 noutăți aduse pe ColorOS 16 ce debutează alături de seria OPPO Find X9 și calendarul de update

OPPO a anunțat ColorOS 16, software ce debutează global alături de seria Find X9 (evenimentul de lansare urmează a avea loc în cursul zilei de mâine).