Google Nose sau cum ne păcăleşte Google de 1 aprilie [video]

/
/
1 apr. 13
/

Google ne dovedeşte încă odată că are un simţ al umorului dezvoltat prezentându-ne Google Nose (beta).

Când m-am uitat la filmuleţ, nu mi-am dat seama că este postat chiar de Google, am crezut că-i o parodie făcută de altcineva. Însă, chiar motorul nostru de căutare preferat a venit cu această idee. Foarte amuzant, mi-a plăcut, felicitări Google!

httpvh://youtube.com/watch?v=VFbYadm_mrw

Puteţi „să testaţi” Google Nose accesând linkul google.com/nose.

Ce părere aveţi? V-a plăcut glumiţa celor de la Google?

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Motorola Signature Swarovski Edition – review (Cel mai bun Motorola la nivel de camere foto și competitor de seamă în segmentul cameraphone)

Motorola Signature nu mai reprezintă neapărat o noutate, dar ediția pe care o voi prezenta în continuare este cu siguranță nu doar foarte nouă, ci și specială. Pe site-ul oficial Motorola denumirea completă apare drept Motorola Signature Collections Crystals by Swarovski și presupune de fapt un pachet, în care, pe lângă smartphone-ul în ediție specială,…

10 gadgets cu preț de până în 100 lei – ep. 54

Am făcut o listă cu 10 produse ce au preț de până în 100 lei. Toate detaliile le descoperiți în rândurile următoare. Sper să le considerați interesante, iar discuția poate fi extinsă în secțiunea de comentarii.

Comisia Europeană a dat undă verde, deci de la 1 iulie 2026, România poate aplica o dublă taxare pentru coletele din afara UE (comenzi de pe Shein, AliExpress, Temu etc.)

Luna aceasta vă scriam că de la 1 iulie 2026 există posibilitatea să scoateţi din buzunar alţi bani pentru plata taxelor vamale, atunci când comandaţi produse de pe AliExpress, Temu sau Shein.