HTC Sensation în România la evoMAG

/
/
2 iun. 11
/

Samsung Galaxy S II are un singur rival pe seama sa și acesta este HTC Sensation ce de astăzi va fi găsit și în stocurile evoMAG la prețul de 2.599 lei. HTC Sensation aduce un procesor dual-core la 1.2 Ghz, 768 Mb RAM, ecran S-LCD de 4.3 inch cu rezoluție de 540×960 pixeli și 16 milioane culori, Wi-Fi, 3G, GPS, bluetooth  3.0, microUSB, baterie de 1520 mAh, 148 gr. și 11.3 mm. Rulează Android 2.3 Gingerbread. Este inferior lui Samsung Galaxy S II în ce privește ecranul, memoria RAM și ROM, capacitatea bateriei, grosimea și greutatea. Îl depășește doar la rezoluția displayului de 540×960 pixeli față de 480×800 pixeli. Sincer, cred că se cunoaște de la mare distanță care este învingătorul.

HTC este uriaș ca greutate, grosime și poate doar interfața lor customizată pe Gingerbread să aducă un punct serios pentru cei ce vor să achiziționeze primul dual core al HTC.

Categorii: HTC, Smartphone
Cuvinte cheie: HTC Sensation
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S26 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Vânzările de smartphone-uri în Europa sunt în cădere liberă, iar europenii par a-şi reduce încrederea în producătorii chinezi (Apple şi Samsung au crescut considerabil)

Piaţa de smartphone-uri din Europa trece printr-o mică corecţie, vânzările din ultimele lunii fiind într-o cădere vizibilă. Preţurile din ce în ce mai mari, cât şi contextul macroeconomic dificil, par a spune europenilor că schimbarea telefonului din dotare nu mai este o prioritate şi decizia mai poate aştepta.

Primele detalii pentru HUAWEI Pura X View sau cum arată un smartphone cu display lat și nepliabil… (aspect 16:9.5)

A apărut cumva din neant un format nou de smartphone-uri - ecrane late și nepliabile, să zic așa. Și bineînțeles că HUAWEI este prima companie ce anunță un astfel de produs.

De ce Samsung Galaxy Z Fold8 a beneficiat de atenție mare din partea presei și a generat vânzări peste așteptări?

Samsung Galaxy Z Fold8 a stârnit o atenție mare din partea presei tech locale și internaționale, iar compania sud-coreeană a reușit să vândă cele mai multe smartphone-uri dintr-o generație nouă la lansare, din istoria sa.