iHospitals. Oare când vor fi folosite și la noi iPad-urile în acest scop?

/
/
9 dec. 11
/

Îmi povestea o cunoștință zilele trecute că, la o clinică privată din Bonn, pacienților li se face consultul medical prin intermediul iPad-urilor. Și că e destul de scump. M-am crucit, l-am aprobat și am plecat râzând – a glumă, binențeles – gândindu-mă cât poate fi de absurd. Dar nu e deloc. Ieri am văzut pe Mashables un video despre modul în care deja sunt folosite iPad-urile în domeniul medical.

Ce părere aveți? Ar fi de folos? Ar trebui să existe limite în folosirea tabletelor în acest scop?

Cuvinte cheie: iHospitals
Echipa Gadget.ro
Gadget.ro este un site de știri și recenzii tech cu o vechime de peste 10 ani. În această secțiune apar articole de tip advertorial, unele dintre ele nu sunt redactate de către noi și se menționează clar în corpul materialului dacă este cazul.

Cum ar putea arăta iPhone Fold, primul pliabil din istoria mărului muşcat

Este aproape sigur că Apple va lansa în 2026 primul pliabil din istoria sa, mai toate sursele din industrie indicând acest lucru. Se pare că tehnologia a ajuns la acel nivel de maturitate de care mărul muşcat are nevoie pentru a oferi utilizatorilor săi calitatea premium cu care i-a obişnuit.

Jocul FIFA (2026) va fi lansat anul viitor în parteneriat cu Netflix şi Delphi Interactive

Vă era dor de un nou joc din faimoasa serie FIFA? Chiar dacă parteneriatul dintre EA Sports şi FIFA a încetat de ceva timp, reprezentanţii federaţiei nu au renunţat niciodată la ideea că brandul FIFA va reveni sub o formă sau alta într-un nou joc.

iOS 26.2 a fost lansat oficial (iată ce noutăţi primesc utilizatorii de iPhone-uri compatibile)

În acest final de săptămână a fost lansat oficial update-ul către iOS 26.2. Acesta aduce câteva noutăţi interesante, printre care: