Informaţii complete despre Samsung Galaxy S III [zvon]

/
/
21 mart. 12
/

Zvonuri despre Samsung Galaxy S III continuă să apară zilnic, dar mereu am evitat să le postez deoarece încerc să nu le dau crezare, mai ales că nu vin cu niciun fel de dovadă. De data aceasta, cei de la GSM Helpdesk au primit nişte informaţii care sunt atât de detaliate, că îmi este tare greu să cred că sunt total eronate.

Conform acestor surse, Samsung Galaxy S va arăta astfel:

-va avea o greutate de 125 de grame cu dimensiuni de invidiat: 131 x 64 x 8 mm

-display Super AMOLED Plus HD de 4,7 inch cu o rezoluţie de 1280 x 720 pixeli

-cameră foto de 12 megapixeli ce poate filma în format Full HD 1080p@60 fps, cameră secundară de 1,3 megapixeli

-procesor quad-core tactat la 1,5 GHz, 1 GB RAM

-32 GB  memorie internă (nu se ştie dacă va avea slot pentru card microSD)

-HSPA, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC, ieşire HDMI

-baterie Li-Ion 1750 mAh

-va rula Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Aceeaşi sursă afirmă ca smartphone-ul va fi lansat pe 22 mai în cadrul evenimentului Samsung de la Londra.

Sursa: gsmhelpdesk.nl , VIA gsmarena.com
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Samsung testează interfaţa One UI 9 bazată pe Android 17 pe aproape 50 de device-uri Samsung Galaxy (iată care sunt acestea)

Samsung pregăteşte noul val de actualizări, cel pentru interfaţa One UI 9 bazată pe Android 17. Conform unor surse apropiate de producătorul sud-coreean, în prezent se testează la nivel intern această ultimă iteraţie software pe un număr impresionant de device-uri.

Smartphone-urile pliabile se devalorizează extrem de repede, se pierd în medie aproape 1000 de dolari după doar 12 luni de la achiziţie

Smartphone-urile pliabile câştigă teren an de an, însă cu viteza melcului, acest segment de piaţa nefiind un campion atunci când vorbim de volume mari. În contextul actual al exploziei în materie de costuri de producţie, eu zic că sunt şanse mari ca în trimestrele următoare să asistăm la o încetinere sau chiar la o stagnare…

Este oficial, divizia producătoare de smartphone-uri Samsung a declarat pentru prima oară în istorie o pierdere trimestrială

Samsung Electronics a publicat recent raportul financiar aferent celui de-al doilea trimestru al anului, cel valabil pentru perioada aprilie – iunie.