iPhone 5 se lansează în 4 octombrie

/
/
21 sept. 11
/

Dupa o lungă (lungă!) așteptare se pare că Apple a decis să „scape” data lansării noului iPhone 5.

Conform AllThingsDigital, Apple va lansa noul iPhone 5 în 4 octombrie. Lansarea va fi făcută de către noul CEO – Tim Cook.

Anunțul nu este încă „oficial” însă ATD este o sursă extrem de sigură, în majoritatea cazurilor.

Singura dilemă ar mai fi: va lansa oare Apple și alte produse o dată cu noul iPhone 5? Poate un iPad 3? Slabe șanse… Totuși un nou iPod Touch, un nou iPod Nano sau un nou Apple TV? Foarte posibil! Ce părere ai?

Sursa: All Things Digital
Categorii: Apple, iOS, Recomandari
Cuvinte cheie: iphone, iPhone 5, tim cook
Razvan Rosca
Fondator Gadget.ro. Scrie atunci când timpul îi permite. Axat pe partea de productivitate.

Tim Cook face un pas în spate, iar Apple va avea un nou CEO de la 1 septembrie 2026

Când spui Apple, automat primul nume care îţi vine în minte este Steve Jobs. Legendarul vizionar s-a retras din poziţia de CEO al mărului muşcat pe 24 august 2011, decizia sa fiind una pur personală (acesta se lupta de ceva timp cu un cancer pancreatic, unul care avea să îl doboare pe 5 octombrie 2011).

iOS 27 va fi anunţat oficial în luna iunie, însă patru modele de iPhone nu vor mai avea ocazia să îl vadă la lucru (iată care sunt acestea)

iOS 27 este următoarea iteraţie a cunoscutului sistem de operare pentru iPhone-uri, una ce ar urma să fie lansată oficial în luna iunie a acestui an.

Orange este numit de SpeedGeo drept cel mai bun furnizor de internet fix şi mobil din România

Cei de la SpeedGeo au publicat clasamentul cu cei mai buni furnizori de internet fix şi mobil la nivel de ţară, cel valabil pentru perioada 01.04.2025 – 31.03.2026.