LG Optimus 3D abia din iulie 2011

/
/
15 iun. 11
/

Vorbim de un telefon care a avut premiera la începutul anului împreună cu LG Optimus 2X și acum este amânat pentru luna iulie 2011. Este și primul telefon capabil să preia conținut 3D și să afișeze 3D. LG cu siguranța va mai depăși un record cum s-a făcut și la Optimus 2X – primul telefon dual-core din lume disponibil spre a fi achiziționat.

Datele sale tehnice:

– ecran 3D LCD de 4.3 inch cu rezoluție 480×800 pixeli și 16.7 milioane culori;

– procesor ARM A9 dual-core la 1 Ghz, 512 Mb RAM, 8 GB spațiu de stocare și microSD de până la 32 GB;

– Android 2.2 FroYo;

– 3G cu viteze de până la 14.4 Mbps, Wi-Fi b/g/n, microUSB, jack de 3.5 mm, GPS, DLNA, Wi-Fi hotspot;

– 2 camere de 5 Megapixeli capabile să fotografieze și să filmeze 3D, rezoluția maximă este full HD – 1920×1080 pixeli;

– baterie de 1.500 mAh, 169 grame și 11.9 mm grosime.

Informația că Optimus 3D va fi întârziat până la sfârșitul lui iunie sau mijlocul lui iulie a fost făcut public în Marea Britanie. Mă aștept ca LG să se miște rapid și pe plan local. Vodafone s-ar putea să aducă terminalul 3D și în România.

via

Categorii: LG, Smartphone
Cuvinte cheie: LG Optimus 3D
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Orange YOXO şi-a lansat propriul program de buy-back pentru telefoane şi tablete (am făcut o simulare pe care am comparat-o cu Flip.ro şi a ieşit o diferenţă semnificativă)

Orange YOXO, serviciul de telefonie mobilă 100% digital, şi-a lansat propriul program de buy-back pentru telefoane şi tablete. Programul este dezvoltat împreună cu Recommerce, expert european în domeniu, alături de care YOXO a dezvoltat anul trecut și platforma de dispozitive recondiționate certificate, care respectă standardele europene de calitate.

REDMAGIC 11S Pro disponibil global – Snapdragon 8 Elite Gen 5, sistem de răcire AquaCore cu ventilator la 24.000 rpm integrat și baterie de 7500 mAh

Brandul de gaming al celor de la ZTE anunță astăzi disponibilitatea la nivel global pentru cel mai noi smartphone de gaming - REDMAGIC 11S Pro. Acesta propune o serie de noutăți pentru a asigura o experiență în jocuri dintre cele mai bune, iar prețul pe site-ul oficial pleacă de la 799 EUR pentru versiunea cu…

Honor 600 Pro – review

Seria Honor 600 joacă un rol important pentru compania chineză. Apropo, au reușit pe sfârșit de 2025 să ajungă pe locul al 3-le la nivel național, iar ambițiile sunt și mai mari pe anul în curs.