Magazinul online de haine şi accesorii second-hand al celor de la H&M va fi lansat oficial în România anul acesta

Diverse
/
/
13 ian. 25
/

Conform informaţiilor furnizate de profit.ro, H&M va lansa în curând în ţara noastră un nou magazin online. Vorbim despre Sellpy, magazin online de haine şi accesorii second-hand.

Sellpy va beneficia de un depozit de 6000 mp la Arad, unul care va fi gata până la jumătatea acestui an şi care va crea peste 300 de noi locuri de muncă.

Cei de la Sellpy se vor ocupa de întreg procesul de recomercializare a hainelor vechi, de la colectarea produselor de la locuinţa vânzătorilor (hainele se vor putea vinde direct pe site-ul lor), până la livrarea către noii cumpărători.

Piaţa hainelor second-hand a luat amploare în ultima perioadă, iar Sellpy este pariul H&M pe acest segment. Sellpy există deja în ţări precum Suedia, Austria, Olanda şi Germania, iar în curând va fi lansat şi în România.

Dacă vreţi să vedeţi de ce sunt capabili cei de la Sellpy, puteţi arunca un ochi pe site-ul sellpy.com.

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

10 gadgets de la LIDL (3.08 – 9.08.26)

Sunt multe produse interesante în catalogul ce va deveni activ de mâine dimineață în rețeaua LIDL de la nivel național.

TOP 25: Oferte eMAG din 2.08.26 (cel mai bun smartphone premium cu stylus, laptop de gaming cu Intel Core i9-13900H și grafică NVIDIA GeForce RTX 5060, televizor OLED Samsung pe diagonala de 195 cm și cu evaluare 4.86 / 5 din 90 de review-uri etc)

Am structurat mai multe produse ce consider că au preț bun, dar și feedback relevant din partea utilizatorilor ce le-au achiziționat. Paleta este destul de largă și cuprinde la un soundbar cu Dolby Atmos și un televizor OLED Samsung până la un espressor manual cu design retro și un smartwatch HUAWEI cu construcție & funcții…

Netflix a pierdut copia unui film încă nelansat, iar producătorii cer daune de 105 milioane de dolari (în el joacă actori precum Nicolas Cage, Ben Kingsley, Michael Sheen sau Ed Skrein)

Netflix este în centrul unui nou scandal, asta după ce a reuşit să piardă copia unui film încă nelansat. Platforma de streaming video ar fi primit o „copie master necriptată” a lungmetrajului, una necesară în procesul de analiză pentru achiziţionarea drepturilor asupra producţiei.