Noi telefoane în oferta Digi Mobil: Samsung GALAXY Core 2, GALAXY Pocket 2, Allview M8

/
/
25 ian. 15
/

Oferta de telefoane a RCS-RDS s-a actualizat cu câteva telefoane din categoria low-cost.

1. Samsung GALAXY Core 2 – 499 lei la liber sau cu abonament costă 100 lei + 12 rate a 34 lei. 

Samsung-GALAXY-Core-II-3

Detalii complete pentru Samsung GALAXY Core 2:

– display de 4.5 inch cu rezoluție 480×800 pixeli;

– procesor quad-core la 1.2 GHz, 768 MB RAM, 4 GB spațiu de stocare și slot pentru microSD de până la 32 GB;

– Android 4.4 KitKat cu TouchWiz Essence;

– dual-sim, 3G cu viteze în download de până la 21.6 Mbps, Wi-Fi b/g/n, bluetooth 4.0, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS și GLONASS;

– 5 Megapixeli și cameră frontală de 0.3 Megapixeli;

– baterie de 2000 mAh.

2. Samsung GALAXY Pocket 2 – 279 lei sau 30 lei + 12 rate a 21 lei pentru cei care încheie un contract și au deja servicii contractate de la RCS-RDS;

Samsung-GALAXY-Pocket-2

– display de 3.5 inch cu rezoluție 240×320 pixeli;

– procesor single core la 1 GHz pe ARM Cortex-A7, 512 MB RAM, 4 GB spațiu de stocare și slot pentru microSD;

– Android 4.4 KitKat;

– 3G, Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi direct, Wi-Fi hotspot, bluetooth 4.0, A-GPS și GLONASS, microUSB, jack de 3.5 mm;

– 2 Megapixeli și filmează la 240p cu 15 fps;

– baterie de 1200 mAh, 107 gr. și 11.7 mm grosime.

3. Allview M8 –  149 lei sau 20 lei + 12 x 11 lei pe lună. La eMAG găsiți Allview M8 la 199 lei.

Allview-M8-Join-3

– display de 2.4 inch cu rezoluție 240×320 pixeli;

– procesor Mediatek MT6276 de tip single core, 16 MB spațiu de stocare și slot pentru microSD de până la 32 GB;

– single sim, 3G cu viteze de până la 21.6 Mbps, bluetooth, microUSB, radio FM;

– cameră de 3.2 Megapixeli;

– baterie de 1000 mAh, 79 gr. și 11.5 mm grosime.

Cel mai interesant este Samsung GALAXY Core 2. Specificațiile hardware sunt ok pentru o experiență de utilizare plăcută la suma investită. Samsung GALAXY Pocket 2 candidează la titlul de cel mai slab smartphone cu Android 4.4 KitKat, iar Allview M8 este un telefon de bază ce știe și 3G la un preț corect.

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Apple va lansa cel puțin 5 noi produse între 2 și 4 martie, printre care și un MacBook de buget

Se pare că Apple urmează ca la început de martie 2026 să nu mai organizeze un livestream keynote, ci în schimb să facă o serie de anunțuri / lansări pe durata a trei zile, mai precis între 2 și 4 martie. În ultima dintre aceste zile ar fi programat un „special Apple Experience”, despre care…

Oferta zilei: Honor Magic8 Lite în varianta cu 8 GB RAM şi 256 GB stocare costă acum 1710 lei

Honor România a lansat pe final de ianuarie două noi smartphone-uri interesante: Honor Magic8 Lite şi Magic8 Pro. Ambele device-uri pun accent pe o experiență de utilizare matură, cu multe funcții AI integrate, iar gradul lor de rezistenţă este cu mult peste media industriei.

Google Pixel 10a sau cum arată o ciorbă reîncălzită (luminozitate a display-ului cu 10% mai mare, bluetooth 6.0 și SMS-uri via satelit, încărcare la 30W și atât)

Google a prezentat Pixel 9a..., scuze - pe ăsta l-au lansat în martie 2025. Pixel 10a este cel mai mic upgrade pe care l-a primit vreodată un telefon de la o generație la alta. Au dat puțin refresh la culori și aproape atât.