Platforma de streaming video HBO Max devine Max, iar din 21 mai avem parte de noi abonamente, inclusiv de cel cu reclamă

/
/
21 mart. 24
/

Warner Bros. Discovery a anunţat oficial că HBO Max devine Max în mai multe ţări europene, printre care şi România. Schimbarea va avea loc din 21 mai.

Max vine cu o grafică nouă, cu conţinut îmbunătăţit (vor exista producţii HBO, Warner Bros., DC Universe, Discovery Channel, TLC, ID, HGTV, titluri pentru copii și chiar Eurosport) şi abonamente diferite.

În prezent HBO Max este disponibil sub forma a două abonamente standard:

  • cu plata lunară la 4.99 euro;
  • cu plata anuală la 39.90 euro.

Începând cu 21 mai vor exista trei tipuri de abonamente astfel:

Basic;

  • va include publicitate;
  • utilizatorii vor putea folosi 2 dispozitive simultan;
  • conţinutul va fi redat în format FullHD;

Standard;

  • utilizatorii vor putea folosi 2 dispozitive simultan;
  • conţinutul va fi redat în format FullHD;
  • va permite descărcarea în format offline pentru până la 30 de titluri.

Premium;

  • utilizatorii vor putea folosi 4 dispozitive simultan;
  • conţinutul va fi redat în format FullHD sau 4K;
  • sonorizare Dolby Atmos;
  • va permite descărcarea în format offline pentru până la 100 de titluri.

Va exista de asemenea şi o extraopţiune pentru sport, una care va oferi o acoperire a evenimentelor sportive importante, printre care turneele Grand Slam de tenis, Marile Tururi de ciclism, Cursa de 24 de ore de la Le Mans, transmisiunile Eurosport 1, Eurosport 2 și multe altele.

Din păcate nu avem informaţii legate de preţ, cert este că din 21 mai acestea vor fi diferite şi foarte probabil mărite în raport cu cele actuale.

Cât despre utilizatorii deja existenţi, aceştia îşi vor păstra profilurile actuale, preferinţele şi istoricul de vizionare. Rămâne de văzut unde vor fi încadraţi actualii utilizatori HBO Max prin extraopţiunile operatorilor tv, foarte probabil la abonamentul Standard.

Ca idee, dacă doriţi să vă abonaţi la HBO Max, vă recomand ca până pe 21 mai să aplicaţi la pachetul anual de 39.90 euro, cu siguranţă veţi obţine astfel cel mai bun preţ pentru următoarele 12 luni.

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Ce smartphone-uri şi tablete Xiaomi, Redmi şi POCO sunt eligibile pentru actualizarea la interfaţa HyperOS 4 bazată pe Android 17 (peste 60 de modele)?

Android 17 ar urma să fie lansat oficial în luna iunie, deci un viitor update stabil la HyperOS 4 are toate şansele să ajungă pe primele device-uri compatibile prin toamnă.

YouTube face un pas mare în faţă şi anunţă că va evidenţia clar clipurile video generate cu inteligenţa artificială

YouTube face un pas mare în faţă şi anunţă că de acum înainte vom fi informaţi când un clip video existent pe cea mai mare platformă de streaming video din lume este generat cu inteligenţa artificială.

Oferte bune la activarea Windows și Office – Office 2024 Pro la 16.99 euro

GoDeal24 aniversează 6 ani, iar shop-ul a pregătit oferte atractive la software-ul din portofoliu. Aici găsiți unele dintre cele mai bune oferte la Windows și Office în diferite iterații.