Prima imagine cu Allview P6, telefon Android cu dual-sim, display de peste 4.5 inch

/
/
20 sept. 12
/

Allview a lansat P3, P4 și P5 AllDro în 2012. Urmează o surpiză de la producătorul autohton până la final de an. S-ar putea numi Allview P6 AllDro. Ar urma să dispună de un display de peste 4.5 inch, poate ajunge la 4.6 sau 4.7 inch, tehnologie IPS. Să vedem dacă vor umbla și la rezoluție, deși spre a menține un cost redus s-ar putea cantona la 480×800 pixeli. Vă reamintesc HTC Sensation XL sau HTC Titan care dispunea de un S-LCD de 4.7 inch cu 480×800 pixeli. 

Procesorul va fi dual-core cu siguranță ca și la Allview P5 AllDro. Mă gândesc la un Mediatek dual-core la 1 GHz, tot a invadat piața chineză și începe a trece și spre Europa pe diverse telefoane entry-level.

Destul cu pronosticurile și vă invit să studiați prima imagine cu acest telefon.

Vă interesează un smartphone dual-sim de top? Observați că nu are taste capacitive la bază ci integrate direct în display ca la Samsung Galaxy Nexus sau ASUS Padfone.

Sursa: next.lab501.ro
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Oferta zilei: Honor Magic8 Lite în varianta cu 8 GB RAM şi 256 GB stocare costă acum 1710 lei

Honor România a lansat pe final de ianuarie două noi smartphone-uri interesante: Honor Magic8 Lite şi Magic8 Pro. Ambele device-uri pun accent pe o experiență de utilizare matură, cu multe funcții AI integrate, iar gradul lor de rezistenţă este cu mult peste media industriei.

Google Pixel 10a sau cum arată o ciorbă reîncălzită (luminozitate a display-ului cu 10% mai mare, bluetooth 6.0 și SMS-uri via satelit, încărcare la 30W și atât)

Google a prezentat Pixel 9a..., scuze - pe ăsta l-au lansat în martie 2025. Pixel 10a este cel mai mic upgrade pe care l-a primit vreodată un telefon de la o generație la alta. Au dat puțin refresh la culori și aproape atât.

HUAWEI Mate X7 – review (Nu-i chiar CameraPhone, dar putem să-i spunem CameraFold!)

Anul acesta ar putea fi cel în care vânzările de smartphone-uri pliabile să explodeze. Spun asta fiindcă sunt zvonuri ce par tot mai aproape de adevăr despre Apple, care ar urma să prezinte și să lanseze comercial primul pliabil din istoria companiei.