RCS-RDS a mărit upload-ul pentru Fiberlink 1000 la 500 Mbps

/
/
4 oct. 16
/

Abonamentul de top pe internet fix al RCS-RDS a primit un upgrade în ce privește viteza atinsă la upload. Pe site-ul companiei nu s-a făcut actualizarea și upload-ul apare a fi de 200 Mbps, dar în testele făcute online de către cei ce au Fiberlink 1000 prin SpeedTest a reieșit valoarea de 500 Mbps. 

Ce include abonamentul Fiberlink 1000 la 45 lei pe lună?

  • viteze de transfer în download de până la 1000 Mbps;
  • viteze de transfer în upload de până la 500 Mbps, actualizat de la 200 Mbps;
  • 2 conturi de internet wireless Wi-Fi gratuite;
  • 2 adrese de email pe rdslink.ro;
  • acces gratuit la Digi Online dacă ești și abonat pe TV;
  • 50 de GB spațiu de stocare gratuit în Digi Storage:
  • DNS dynamic gratuit.

Cred că la raportul preț / benefecii primite, Fiberlink 1000 este unicat în întreaga Europă. Dacă aveți informații de alte abonamente cu date similare la costuri mai mici, aveți secțiunea de comentarii.

Sursa: Nwradu.ro
Categorii: Retelistica
Cuvinte cheie: Fiberlink 1000, RCS & RDS
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S26 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

De ce cred că noul acţionar majoritar al grupului Vodafone ar putea relansa activitatea din România (o concurenţă mai agresivă pentru Orange şi Digi Mobil nu ar strica)

Probabil aţi citit în ultimele ore că grupul britanic Vodafone are un nou acţionar majoritar, un om de afaceri francez ce a cumpărat 16,21% din capital pentru aproape 6 miliarde de dolari (5,95 miliarde de dolari mai exact). Vorbim despre Xavier Niel, fondatorul şi acţionarul principal al grupului de telecomunicaţii Iliad.

Am primit prima factură DIGI cu tarifele raportate la euro (iată cu cât am plătit mai mult comparativ cu luna trecută)

Cred că toată lumea a aflat deja că începând cu 27 mai 2026 DIGI îşi raportează partea comercială din România în euro. Această dată însă s-a aplicat doar pentru clienţii noi, pentru cei existenţi, primele facturi cu raportare la euro au început să apară după 1 iulie 2026.

Adio, Telekom România şi rămas-bun, magenta! (ca drept omagiu, am scris o mică istorie a operatorului în ţara noastră)

Acesta este un articol scris cu mici urme de nostalgie, data de 30 iunie urmând a intra în istoria pieţei de teleomunicaţii din România ca fiind ultima zi de prezenţă oficială a Telekom în ţara noastră.