Samsung GALAXY A11 – telefon entry-level cu baterie de 4000 mAh şi procesor Qualcomm

/
/
23 ian. 20
/

Samsung GALAXY A10 a fost cel mai ieftin smartphone Samsung lansat în 2019 în România şi cel care s-a vândut ca pâinea caldă de Black Friday la 199 lei.

Acest model urmează să primească un upgrade, unul absolut normal: Samsung GALAXY A11. Noua versiune va concura tot în segmentul entry-level, însă va arăta o idee mai bine decât predecesorul său:

  • procesor Qualcomm Snapdragon 625 / 626 de tip octa-core;
  • 2 GB RAM + 32 GB spaţiu de stocare;
  • cameră foto triplă;
  • baterie de 4000 mAh;
  • Android 10 bazat pe One UI 2.0.

Samsung GALAXY A11 a primit certificare din partea FCC, semn că lansarea sa bate la uşă. Foarte probabil acest model va fi anunţat oficial luna viitoare.

Sursa: sammobile.com
Categorii: Samsung
Cuvinte cheie: samsung, Samsung GALAXY A11
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Samsung Galaxy S27 Pro – primele informații (nu va avea zoom-ul lui Galaxy S27 Ultra)

Mai sunt câteva luni bune până la debutul seriei Galaxy S27, dar avem din ce în ce mai multe informații în categoria bursa zvonurilor.

Samsung testează interfaţa One UI 9 bazată pe Android 17 pe aproape 50 de device-uri Samsung Galaxy (iată care sunt acestea)

Samsung pregăteşte noul val de actualizări, cel pentru interfaţa One UI 9 bazată pe Android 17. Conform unor surse apropiate de producătorul sud-coreean, în prezent se testează la nivel intern această ultimă iteraţie software pe un număr impresionant de device-uri.

Este oficial, divizia producătoare de smartphone-uri Samsung a declarat pentru prima oară în istorie o pierdere trimestrială

Samsung Electronics a publicat recent raportul financiar aferent celui de-al doilea trimestru al anului, cel valabil pentru perioada aprilie – iunie.