Samsung GALAXY Note 4 primeşte update la Android 6.0 Marshmallow

/
/
8 dec. 15
/

Surprinzător sau nu, se pare că primul smartphone Samsung care trece la Android 6.0 Marshmallow este Samsung GALAXY Note 4. Un editor al unui site din Ungaria a confirmat primirea pe al său telefon update-ul către cea mai nouă versiune de operare Android.

Samsung Galaxy Note 4

Anunţul este destul de neaşteptat deoarece alte device-uri mai noi şi mai puternice precum Samsung Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge Plus sau Note 5 nu au primit încă notificare pentru update. Mai mult chiar din informările iniţiale se ştia că Samsung Galaxy Note 4 va trece la noua versiune a sistemului de operare abia din februarie 2016.

Ca noutăţi în update-ul primit pe Samsung Galaxy Note 4 regăsim funcţia “Screen off memo” ce permite utilizatorului să ia notiţie imediat ce a scos S Pen-ul din lăcaşul său , un nou meniu Air Command, noi pictograme şi o interfaţă mai rapidă. Sunt foarte curios dacă şi autonomia telefonului a fost îmbunătăţită.

Dacă există cititori gadget.ro care au primit acest update, îi rugăm să ne confirme în rubrica de comentarii.

Samsung Galaxy Note 4 3

Sursa: napidroid.hu
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Am văzut noile televizoare Samsung Micro RGB, cele care intră în seria flagship de acum înainte alături de noile modele OLED 2026

Evenimentul în cadrul căruia Samsung prezintă cea mai mare parte a noutăților lansate inițial la CES Las Vegas s-a ținut și în acest an tot în Frankfurt, Germania. Prima punere în scenă a acestui eveniment s-a numit „Summit Media Day”, pentru ca în 2024 să se treacă la denumirea „World of Samsung”, denumire ce a…

iOS 27 va fi anunţat oficial în luna iunie, însă patru modele de iPhone nu vor mai avea ocazia să îl vadă la lucru (iată care sunt acestea)

iOS 27 este următoarea iteraţie a cunoscutului sistem de operare pentru iPhone-uri, una ce ar urma să fie lansată oficial în luna iunie a acestui an.

Samsung lansează noile carduri de memorie microSD T7 și T9, cu capacitate de până la 1TB, respectiv viteze maxime de 200 MB/s

În plină criză de memorii, în special pe zona de RAM și SSD-uri, Samsung anunță disponibilitatea pentru două noi modele de carduri microSD, mai precis T7 și T9. Ambele sunt dintre cele mai performante ale momentului, diferențele făcându-se la nivel de detalii, până la urmă.