Samsung GALAXY Note 4 primeşte update la Android 6.0 Marshmallow

/
/
8 dec. 15
/

Surprinzător sau nu, se pare că primul smartphone Samsung care trece la Android 6.0 Marshmallow este Samsung GALAXY Note 4. Un editor al unui site din Ungaria a confirmat primirea pe al său telefon update-ul către cea mai nouă versiune de operare Android.

Samsung Galaxy Note 4

Anunţul este destul de neaşteptat deoarece alte device-uri mai noi şi mai puternice precum Samsung Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge Plus sau Note 5 nu au primit încă notificare pentru update. Mai mult chiar din informările iniţiale se ştia că Samsung Galaxy Note 4 va trece la noua versiune a sistemului de operare abia din februarie 2016.

Ca noutăţi în update-ul primit pe Samsung Galaxy Note 4 regăsim funcţia “Screen off memo” ce permite utilizatorului să ia notiţie imediat ce a scos S Pen-ul din lăcaşul său , un nou meniu Air Command, noi pictograme şi o interfaţă mai rapidă. Sunt foarte curios dacă şi autonomia telefonului a fost îmbunătăţită.

Dacă există cititori gadget.ro care au primit acest update, îi rugăm să ne confirme în rubrica de comentarii.

Samsung Galaxy Note 4 3

Sursa: napidroid.hu
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Samsung Galaxy A27 5G sau ce specificații și funcții AI au fost integrate pe un telefon din categoria entry – păstrează și slotul pentru…, microSD

Samsung a prezentat Galaxy A27 5G și se mizează mult pe display-ul Infinity-O, dar și pe funcțiile AI aduse pe un model din segmentul entry.

Cum ai parte de Windows și Office în mod genuine și fără notificări legate de activare – la un preț atractiv

GoDeal24 este un magazin ce comercializează key-uri de activare pentru Windows și Office în diferite iterații. Mai multe detalii descoperiți în rândurile următoare.

După mai bine de 25 de ani, Samsung NU mai este cea mai valoroasă companie din Coreea de Sud

În noiembrie 2000, Samsung devenea cea mai valoroasă companie din Coreea de Sud, depăşind gigantul de stat KEPCO (Korea Electric Power Corporation), poziţie pe care avea să o deţină fără întrerupere mai bine de 25 de ani.