Samsung Galaxy Pop Plus – prima apariție într-un magazin online din India

/
/
14 feb. 12
/

Un alt device ce apare sub formă de zvon pe internet înainte de lansarea oficială este Samsung Galaxy Pop Plus S5570i – succesorul lui Samsung Galaxy Mini. Marea schimbare este legată de procesor care acum rulează la 832 MHz față de 600 MHz la Galaxy Mini. Restul specificațiilor:

– ecran de 3.14 inch cu rezoluție 240×320 pixeli și 256.000 culori;

– procesor de 832 MHz, 384 MB RAM, 160 MB spațiu de stocare și microSD de până la 32 GB;

– Android 2.2 FroYo;

– 3G cu viteze de download de până la 7.2 Mbps, Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi hotspot, microUSB, bluetooth 2.1, jack de 3.5 mm, GPS;

– cameră de 3.15 Megapixeli;

– baterie de 1.200 mAh, 104 gr. și 12.1 mm grosime.

Prețul de comercializare – aproximativ 170 dolari în India.

Sursa: flipkart.com
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Sony s-ar fi hotărât să schimbe în sfârşit estetica telefoanelor sale, doar că primele randări pentru Sony Xperia 1 VIII arată un design destul de urâţel

Sony nu mai contează de ani buni în industria smartphone-urilor şi abia dacă mai lansează 1-2 modele pe an. Vorbim mai mult de o mândrie japoneză, una care nu a permis schimbarea esteticii ani la rând.

După Google Pixel 11, apare acum şi Google Pixel 11 Pro în primele randări cu caracter oficial

Într-un articol anterior v-am prezentat primele randări detaliate ale smartphone-ului Google Pixel 11. Vă spuneam atunci că, raportat la actualul Google Pixel 10, nu există diferenţe prea mari din punct de vedere estetic.

HONOR 600 Lite lansat în România – mid-range cu șasiu metalic, cameră de 108 MP și baterie de 6.520 mAh

HONOR aduce în România noul HONOR 600 Lite, un smartphone care încearcă să aducă o parte din experiența seriei flagship într-un segment accesibil. Modelul mizează pe o construcție metalică unibody, pe o cameră principală de 108 MP și pe o baterie de 6.520 mAh, alături de o serie de funcții AI integrate în MagicOS 10.