Sony Ericsson lanseaza TXT Pro si Mix Walkman

/
/
20 mai 11
/

Uite o lansare ce are la bază o competiție ce poate fi considerată interesantă. Sony Ericsson își îmbogățește portofoliul de telefoane cu două modele ce se adresează publicului larg și cu buget mai redus. Ambele sunt pe Android în versiunea customizată 2.3.4 Gingerbread.

Concursul are loc pe pagina de facebook a companiei ce are peste 4.7 milioane fani. Trebuie să ghicești numele celor două terminale și să argumentezi în 50 de cuvinte de ce ești un tester de telefoane mobile ce merită să facă parte din cei 12 finaliști ce vor primi handseturile. Ulterior cel care va face cel mai interesant video review de maxim 45 de secunde va câștiga 10 telefoane pe care să le ofere prietenilor sau familiei.

Sony Ericsson mizează pe Android și cele două mobile din imagine par o continuare fericită a lui Xperia Mini Pro.

Via

 

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Primul smartphone Sony din 2026 va fi lansat oficial pe 13 mai (avem însă o veste tristă pentru români)

Sony este un nume care nu mai contează deloc pe piaţa telefoanelor inteligente, însă chiar şi aşa, anual, mai lansează unu, maxim două modele şi acestea mai mult din mândria japoneză consacrată.

TOP 10: Cele mai bine vândute smartphone-uri în primul trimestru din 2026

Piaţa globală de telefoane inteligente trece printr-o perioadă extrem de dificilă, iar de data aceasta nu ne mai referim strict la nivel de cerere şi ofertă.

Motorola Edge 70 Fusion – review (Încă o propunere solidă de la Motorola, însă poate nu cel mai corect poziționat în segmentul mid-range)

Așa cum am descoperit și anul trecut când l-am testat pe Motorola Edge 60 Fusion, acest model din gama Edge se dorește a fi cumva cel mai echilibrat. Așezat undeva la baza segmentului mid-range, la fel ca predecesorii, Motorola Edge 70 Fusion vine anul acesta să continue tradiția și se prezintă cu un design tipic…