Uber ajunge în Cluj-Napoca din 4 august

/
/
1 aug. 16
/

Veste bună pentru cei ce doresc o alternativă la serviciile de taximetrie, Uber ajunge și în Cluj-Napoca după succesul raportat în București. 

Aplicația a înregistrat 5000 de descărcări în Cluj, iar serviciul ajunge a fi funcțional din 4 august, de la ora 9.00. Cei ce-și înregistrează un cont nou folosind codul UberinCluj primesc o cursă gratuită în limita a 40 de lei.

Declarație oficială:

Ne bucurăm că vom începe să oferim Clujului încă o opțiune sigură de transport tocmai atunci când orașul va avea cea mai mare nevoie. Zeci de mii de oameni vor ajunge la Cluj pentru festivalul Untold și ne așteptăm la o cerere extraordinară. Utilizatorilor noi care vor să folosească Uber în Cluj în primele zile, le recomandăm să își facă cont din timp și să fie informați cu privire la prețul dinamic – sistemul prin ne asigurăm că există mașini disponibile în aplicație pentru cei care au nevoie de o cursă chiar și atunci când cererea este foarte mare” a spus Nicoleta Schroeder, General Manager, Uber România.

Mă aștept să văd că al doilea oraș din România în care Uber se lansează să fie Cluj-Napoca și asta pentru că succesul său este generat în special de mediul corporatist, are priză la publicul tânăr, iar Clujul a devenit al doilea oraș al României ca putere financiară.

Uber iese în evidență prin modul simplu în care funcționează, înregistrezi un card în aplicație, plata se face acolo fără a fi nevoie să lași bacșiș, să negociezi cu șoferul de taxi etc. Plus că aplicația în sine funcționează impecabil.

Categorii: Software
Cuvinte cheie: Uber
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Ce smartphone-uri şi tablete Xiaomi, Redmi şi POCO sunt eligibile pentru actualizarea la interfaţa HyperOS 4 bazată pe Android 17 (peste 60 de modele)?

Android 17 ar urma să fie lansat oficial în luna iunie, deci un viitor update stabil la HyperOS 4 are toate şansele să ajungă pe primele device-uri compatibile prin toamnă.

YouTube face un pas mare în faţă şi anunţă că va evidenţia clar clipurile video generate cu inteligenţa artificială

YouTube face un pas mare în faţă şi anunţă că de acum înainte vom fi informaţi când un clip video existent pe cea mai mare platformă de streaming video din lume este generat cu inteligenţa artificială.

Oferte bune la activarea Windows și Office – Office 2024 Pro la 16.99 euro

GoDeal24 aniversează 6 ani, iar shop-ul a pregătit oferte atractive la software-ul din portofoliu. Aici găsiți unele dintre cele mai bune oferte la Windows și Office în diferite iterații.