Disney va lansa în februarie 2021 serviciul de streaming Star. Acesta va fi gratuit şi va ajunge şi în Europa

/
/
11 dec. 20
/

Disney va lansa în luna februarie a anului viitor un nou serviciu de streaming. Acesta se va numi Star şi va fi disponibil încă de la început în anumite ţări din Europa (nu ştim care sunt acestea), Canada, Noua Zeelandă şi America Latină.

Star va fi un serviciu de streaming gratuit, dar plin de reclame. Noua platformă va oferi acces doar la o parte din conţinutul produs de Disney şi de brandurile secundare (ABC, FX, Freeform, Searchlight şi 20th Century Studios).

Ideea din spatele Star este de a păstra reţeta de succes practică în Statele Unite ale Americii de Hulu. Acest serviciu de streaming video are peste 38 de milioane de abonaţi şi se bazează pe reclame pentru generarea de venituri (există şi posibilitatea de a plăti o sumă de bani pentru a scăpa de acestea).

Nu ştim sigur dacă Star va ajunge în primă fază şi în România, însă Disney Plus este foarte aproape de lansare. Unele surse susţin că Disney Plus va fi anunţat oficial în ţara noastră în această lună, altele la începutul anului viitor. Tot în 2021 va fi lansat în România şi HBO Max, însă mai spre sfârşitul anului.

Sursa: theverge.com
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Interfaţa One UI 8.5 bazată pe Android 16 în varianta stabilă este gata (iată ce device-uri Samsung vor primi această actualizare)

După mai bine de 7-8 build-uri beta pe anumite modele, se pare că cei de la Samsung au ajuns într-un final în acea etapă în care sunt mulţumiţi de One UI 8.5 şi sunt pregătiţi să lanseze mult aşteptatul update stabil şi fără probleme.

iOS 27 va fi anunţat oficial în luna iunie, însă patru modele de iPhone nu vor mai avea ocazia să îl vadă la lucru (iată care sunt acestea)

iOS 27 este următoarea iteraţie a cunoscutului sistem de operare pentru iPhone-uri, una ce ar urma să fie lansată oficial în luna iunie a acestui an.

O aplicaţie online cere 1.99 dolari / minut pentru a permite utilizatorilor să facă video call cu Iisus Hristos generat de AI

Dezvoltarea inteligenţei artificiale va duce şi la multe derapaje de ordin moral, spiritual, iar în cele ce urmează vă voi prezenta un astfel de exemplu, unul care din punctul meu de vedere este extrem de exagerat.