ASUS Zenfone 2 cu 4 GB RAM şi 128 GB memorie – din 18 iunie

/
/
17 iun. 15
/

ASUS şi-a dezvoltat gama de telefoane denumită Zenfone, iar rezultatele par a fi unele foarte optimiste. Succesul acestui device îi determină pe cei de la ASUS să continue investiţiile în el, iar în data de 18 iunie vor lansa în Taiwan versiunea cu 4 GB memorie RAM şi 128 GB memorie internă (va oferi şi suport pentru card microSD).

Noua versiune va păstra toate detaliile hardware şi software, singura diferenţă fiind la nivelul memoriei interne. Preţul pentru ASUS Zenfone 2 cu 128 GB memorie internă va fi de aproximativ 385 de dolari, iar la lansarea din 18 iunie se va oferi cadou şi o baterie ZenPower.

ASUS-Zenfone-2-4-GB-RAM-9-630x420

Specificații complete pentru ASUS Zenfone 2:

– display IPS de 5.5 inch cu rezoluție 1920×1080 pixeli, protejat cu sticlă Corning Gorilla Glass 3;

– procesor Intel Atom Z3580 de top quad-core la 2. 3 GHz cu PowerVR Series 6 – G6450, 4 GB memorie RAM, 128 GB spațiu de stocare + slot pentru microSD;

– Android 5.0 Lollipop cu ASUS ZenUI;

– dual-sim, 4G cu viteze în download de până la 150 Mbps, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Wi-Fi direct, bluetooth 4.0, NFC, jack de 3.5 mm, A-GPS și GLONASS;

– 13 Megapixeli cu f/2.0, autofocus, HDR, cameră frontală de 5 Megapixeli de tip wide-angle pentru selfie-uri panoramice;

– baterie de 3000 mAh cu tehnologie ce permite reîncărcarea rapidă.

Sursa: GSMdome.com
Categorii: Asus, Smartphone
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Un amendament introdus de Comisia Europeană schimba radical regulile pentru smartphone-uri şi tablete (acestea nu vor mai trebui să aibă baterii uşor de înlocuit din 2027)

Comisia Europeană a votat în 2023 o directivă care prevede ca din februarie 2027 toate device-urile portabile să aibă baterii uşor detaşabile, adică unele care să poată fi simplu de înlocuit chiar de către utilizatori.

Orange YOXO şi-a lansat propriul program de buy-back pentru telefoane şi tablete (am făcut o simulare pe care am comparat-o cu Flip.ro şi a ieşit o diferenţă semnificativă)

Orange YOXO, serviciul de telefonie mobilă 100% digital, şi-a lansat propriul program de buy-back pentru telefoane şi tablete. Programul este dezvoltat împreună cu Recommerce, expert european în domeniu, alături de care YOXO a dezvoltat anul trecut și platforma de dispozitive recondiționate certificate, care respectă standardele europene de calitate.

REDMAGIC 11S Pro disponibil global – Snapdragon 8 Elite Gen 5, sistem de răcire AquaCore cu ventilator la 24.000 rpm integrat și baterie de 7500 mAh

Brandul de gaming al celor de la ZTE anunță astăzi disponibilitatea la nivel global pentru cel mai noi smartphone de gaming - REDMAGIC 11S Pro. Acesta propune o serie de noutăți pentru a asigura o experiență în jocuri dintre cele mai bune, iar prețul pe site-ul oficial pleacă de la 799 EUR pentru versiunea cu…