AT&T anunţă un plus de 3 milioane de abonaţi pentru HBO şi HBO Max după primele trei luni ale anului

/
/
23 apr. 22
/

În timp ce Netflix a pierdut 200.000 de abonaţi în primul trimestru al anului, cei de la AT&T au anunţat o evoluţie foarte bună a numărului de abonaţi pentru HBO şi HBO Max.

În primele trei luni din 2022 cele două servicii au câştigat 3 milioane de abonaţi ajungând astfel la un total de 76.8 milioane abonaţi la nivel global, inclusiv cei 48.6 milioane din Statele Unite ale Americii. Dacă ne raportăm la evoluţia din ultimul an, avem un plus de 12.8 milioane de abonaţi.

Serviciul HBO Max a fost lansat oficial pe 8 martie în mai multe ţări europene, printre care şi România. O perioadă limitată de timp serviciul de streaming video a avut un preţ promoţional de 3.3 euro / lună, unul care a atras destul de mulţi noi abonaţi.

Dacă reprezentanţii Netflix caută cu disperare soluţii de redresare a corabiei, cei de la AT&T se anunţă mulţumiţi de evoluţie şi susţin că există loc de creştere solidă în continuare. Compania a avut venituri de 4 miliarde de dolari din abonamentele HBO Max, în creştere cu 4.4% vs aceeaşi perioadă a anului trecut.

Via: variety.com
Categorii: Software
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Iată o listă detaliată cu smartphone-uri şi tablete de la mai toţi producătorii importanţi, ce vor primi actualizarea la Android 17

Google a lansat săptămâna aceasta versiunea stabilă de Android 17, cea mai nouă iteraţie a celui mai utilizat sistem de operare mobile din lume. Am scris şi eu un articol pe acest subiect, unul pe care vă invit să îl citiţi aici.

Electronic Arts nu doar că te va pune în continuare să dai bani frumoşi pe jocurile sale, dar vei primi şi reclame din belşug în gameplay

Mi se pare că companiile din tehnologie au intrat într-o fază extrem de agresivă de a genera din ce în ce mai multe venituri, orice produs sau serviciu fie este mai scump, fie este plin de reclame.

Google a lansat oficial versiunea stabilă de Android 17 (iată tot ce trebuie să cunoşti despre cea mai nouă iteraţie Android)

Google a lansat oficial versiunea stabilă de Android 17, cea pe care o vom primi pe device-uri de acum înainte. Aceasta va fi disponibilă pentru început doar pe smartphone-urile din seria Google Pixel, urmând ca în perioada următoare, fiecare producător să revină cu un roadmap adecvat modelelor sale.