Digi Mobil lansează campania naţională “La Digi, ninge cu portări!”

/
/
2 dec. 22
/

Digi Mobil a lansat astăzi noua campanie naţională “La Digi, ninge cu portări!”. După cum probabil vă spune şi numele, oferta este dedicată doar acelor români care îşi portează numărul de telefon mobil în reţeaua Digi Mobil.

Campania este disponibilă în perioada 2 decembrie 2022 – 31 ianuarie 2023 şi vine cu 50% reducere la preţul abonamentului pentru o perioadă de 6 luni (reducerea de 50% se aplică în lunile 7-9 şi 19-21).

Cei interesaţi au la dispoziţie 3 abonamente astfel:

  • Optim 2 – 2 euro / lună (1 euro / lună în perioada de reducere) şi primiţi minute şi SMS-uri nelimitate în reţea, 200 de minute naţionale şi internaţionale şi internet mobil nelimitat;
  • Optim 3 – 3 euro / lună (1.5 euro / lună în perioada de reducere) şi primiţi minute şi SMS-uri nelimitate în reţea, 300 de minute naţionale şi internaţionale şi internet mobil nelimitat;
  • Optim Nelimitat – 5 euro / lună (2.5 euro / lună în perioada de reducere) şi primiţi totul nelimitat (exceptând SMS-urile în alte reţele).

Oferta este valabilă doar cu un abonament încheiat pe o perioadă de 24 de luni. Mai multe detalii găsiţi pe digi.ro şi în magazinele Digi.

httpvh://youtu.be/whBMJCNmKfE

Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Pentru a încuraja plata online a facturilor, DIGI România pune la bătaie ca premiu o maşină (iată ce trebuie să faceţi şi care este modelul pe care îl puteţi câştiga)

Pe 28 mai vă scriam că DIGI România a încheiat contractul de colaborare cu PayPoint şi încearcă acum mutarea a cât mai multor plăţi în mediul online.

Digi Mobil îşi îmbogăţeşte oferta de smartphone-uri cu 2 noi modele (iunie 2026)

Digi Mobil, al treilea operator din România după numărul de clienţi pe telefonie mobilă, a actualizat oferta de telefoane inteligente, iar în iunie 2026 oferă spre achiziţie 2 noi modele.

Ce reducere oferă cei de la Digi Mobil abonaţilor care au decis să se porteze în altă reţea (un fel de contraofertă pentru renunţarea la portare)?

Începând cu data de 27.05.2026 pentru clienţii noi, respectiv 01.07.2026 pentru clienţii deja existenţi, DIGI îşi raportează toată partea comercială din România în euro. Am scris pe subiect mai multe articole astfel: