Digi (RCS & RDS) oferă gratuit timp de două luni una dintre extraopţiunile TV HBO sau Maxpak

/
/
26 feb. 21
/

Pentru a încerca să convingă abonaţii că extraopţiunile oferite vin cu conţinut de calitate, Digi (RCS & RDS) propune constant oferte ce permit utilizatorilor să testeze în mod gratuit aceste extraopţiuni. Anul trecut au fost mai multe astfel de campanii, iar acestea s-au bucurat de succes.

Compania revine în luna martie cu o nouă ofertă pentru extraopţiunile TV HBO sau Maxpak. Campania se numeşte “2 LUUUNI” şi oferă abonaţilor posibilitatea de a beneficia de două luni de gratuitate a uneia dintre cele două opţiuni. Promoţia se aplică atât pentru serviciul de televiziune prin cablu, cât şi pentru televiziunea prin satelit (DTH), este valabilă atât pentru abonaţii existenţi, cât şi pentru cei noi şi este disponibilă doar pe site-ul digi.ro.

Cum extraopţiunile nu au o perioadă minimă de abonare, dacă după cele două luni de gratuitate nu sunteţi mulţumiţi de serviciul oferit, îl puteţi dezactiva la fel de uşor din contul online. După perioada de gratuitate veţi plăti 13 lei / lună pentru TV HBO, respectiv 15 lei / lună pentru Maxpak (suplimentar canalelor HBO, acest pachet include şi posturile Cinemax şi Cinemax 2).

Se pare că cei care au deja una dintre cele două extraopţiuni activată o pot dezactiva, iar la reactivarea ulterioară vor beneficia la rândul lor de cele 2 luni de gratuitate (nu putem confirma sigur, însă la campaniile anterioare a funcţionat).

Sursa: media-max.ro
Categorii: Retelistica
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Piaţa de comunicaţii electronice din România are un singur lider la final de 2025, iar acesta se numeşte DIGI (cotele de piaţă pur şi simplu distrug concurenţa)

ANCOM publică de 2 ori pe an situaţia pieţei de comunicaţii electronice din România: prima raportare o face la jumătatea anului şi a doua raportare la final de an. În urmă cu doar câteva ore a fost publicată de către ANCOM situaţia aferentă la final de 2025.

România are al 7-lea cel mai ieftin internet fix din lume şi cel mai ieftin din Uniunea Europeană în 2026

România este o ţară în care serviciul de internet fix are un cost foarte accesibil, iar asta o ştim de foarte mult timp. Recent a apărut o analiză actualizată la 2026, iar situaţia se prezintă mai bine decât m-aş fi gândit.

Ca răspuns la renunţarea colaborării cu PayPoint, DIGI anunţă o nouă modalitate de plată a facturilor, sigură, gratuită şi rapidă (primul furnizor din România ce integrează RoPay)

La finalul lunii trecute aflam că DIGI a renunţat la contractul de colaborare cu PayPoint, astfel că operatorul telecom s-a văzut nevoit să ofere abonaţilor săi o nouă modalitate de plată convenabilă a facturilor.