iLikeIT – Despre phableturile momentului: GALAXY Note 4, iPhone 6 Plus

/
/
18 oct. 14
/

Dis-de-dimineață dacă ați urmărit #iLikeIT-ul ați văzut că am fost invitat alături de Andrei Gîrbea să vorbim alături de George Buhnici legat de phableturile momentului cu accentul pe phableturile de top (în special legat de GALAXY Note 4 și iPhone 6 Plus).

Mai multe detalii în materialul video:

Între iPhone 6 Plus și GALAXY Note 4 m-aș orienta spre phabletul sud-coreean. Samsung GALAXY Note 4 mi se pare a fi cel mai bun device Android prezentat de către gigantul asiatic. L-aș considera un GALAXY Alpha ce crește de la 4.7 inch la 5.7 inch. Are o sumă de funcții incluse și lasă feelingul de phablet bine construit.

Mai multe detalii în recenzia ce urmează a fi redactată în acest weekend.

Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Trump Mobile vinde americanilor o clonă de smartphone chinezesc prezentată ca fiind „proudly american”

În iunie 2025, Trump Organization anunţa lansarea oficială a operatorului telecom Trump Mobile (operator MVNO) şi tot atunci era lansat cu mare fast smartphone-ul Trump T1 Phone, prezentat ca fiind „conceput şi construit în SUA”.

De la 1 iulie 2026, pentru o husă de telefon de 2 euro de pe AliExpress, Temu sau Shein am putea plăti taxe vamale de aproximativ 8 euro

Dacă vă era dor de noi taxe, aflaţi că de la 1 iulie 2026 există posibilitatea să scoateţi din buzunar alţi bani pentru plata taxelor vamale, atunci când comandaţi produse de pe AliExpress, Temu sau Shein.

Iulian Stanciu vinde participația din grupul eMAG – valoarea estimată a tranzacției și cum s-a descurcat cel mai mare magazin online românesc în anul fiscal 2025 – 2026

Cred că este cumva vestea anului pe piața electro-it locală. Iulian Stanciu își vinde participația de 11.77% din Dante International către Prosus.