Mobile Device of the Year – iPhone 4

/
/
21 feb. 11
/

Apple nu se mai afiseaza la marile expozitii din domeniul tehnologiei mobile, asa ca nu e o mare surpriza ca aceasta companie nu a avut nici un stand in cadrul Mobile World Congress de anul acesta, ce a avut loc la Barcelona. Insa, in ciuda neparticiparii, Apple a primit un trofeu, acesta nefiind nici macar unul neinsemnat. Mobile World Congress a considerat iPhone 4 ca fiind cel mai bun dispozitiv mobil al anului.

Cei care au luat parte la jurizare au facut referire la ecranul excelent, design-ul foarte precis, materiale fantastice si ecosistem exceptional pentru dezvoltatorii de aplicatii.

Cu toate acestea juriul nu a specificat nimic cu privire la problemele dispozitivului arhi-cunoscute, cum ar fi problemele antenei, cea a sticlei foarte fragila si problemele cu camera.

Felicitari Apple pentru premiu!

Echipa Gadget.ro
Gadget.ro este un site de știri și recenzii tech cu o vechime de peste 10 ani. În această secțiune apar articole de tip advertorial, unele dintre ele nu sunt redactate de către noi și se menționează clar în corpul materialului dacă este cazul.

iPhone 18 Pro ar putea avea în toamnă un preţ de plecare cu 300 de dolari mai mare decât a avut iPhone 17 Pro anul trecut

Apple este lovită serios de preţurile uriaşe practicate de producătorii de semiconductori, iar o analiză recentă ne arată că iPhone 18 Pro ar putea avea în toamă un preţ de plecare cu 300 de dolari mai mare decât a avut iPhone 17 Pro în 2025.

Apple AirPods Pro 3 – review (Căștile care nu ar trebui să-ți lipsească din ecosistemul Apple!)

Deși nu mai reprezintă neapărat o noutate, recenzia de față vine într-un moment foarte apropiat de cel de la care Apple a reușit să primească certificarea medicală ca proteză auditivă pentru probleme de auz de nivel mic și mediu pentru căștile AirPods Pro 3. Mă refer la certificare medicală în România, fiindcă în multe alte…

Apple pregăteşte intrarea oficială a platformei de streaming video Apple TV în România (când ar putea fi anunţată aceasta?)

Încă de prin 2024 tot spunem că Apple ar putea aduce platforma de streaming Apple TV în România, însă de atunci şi până în prezent nu s-a întâmplat nimic serios în această direcţie.