Modul Panoramic ascuns în camera iPhone 4

/
/
8 nov. 11
/

Hackerii au descoperit că iOS 5 este capabil să captureze fotografii în modul panoramic, dar această posibilitatea nu este încă lansată oficial. Pentru cei care au jailbreak sunt vești bune.

Această descoperire ne poate face să credem că Apple pregătește un „panorama mode” pentru iOS 5 și updat-urile următoare. Cu toate că este ținut secret, modul panoramic poate fi activat pe telefoanele cu jailbreak fără a fi nevoie de o aplicație third-party.

Conform lui Conrad Kramer, persoana care a descoperit modul secret, va exista în curând în Cydia un program care să activeze automat acest mod. Cei nerăbdători, care și-ar dori să activeze manual modul panoramic o pot face urmând instrucțiunile de aici.

Categorii: Apple, iOS
Cuvinte cheie: camera, ios5, iphone 4
Echipa Gadget.ro
Gadget.ro este un site de știri și recenzii tech cu o vechime de peste 10 ani. În această secțiune apar articole de tip advertorial, unele dintre ele nu sunt redactate de către noi și se menționează clar în corpul materialului dacă este cazul.

iPhone 18 Pro ar putea avea în toamnă un preţ de plecare cu 300 de dolari mai mare decât a avut iPhone 17 Pro anul trecut

Apple este lovită serios de preţurile uriaşe practicate de producătorii de semiconductori, iar o analiză recentă ne arată că iPhone 18 Pro ar putea avea în toamă un preţ de plecare cu 300 de dolari mai mare decât a avut iPhone 17 Pro în 2025.

Apple AirPods Pro 3 – review (Căștile care nu ar trebui să-ți lipsească din ecosistemul Apple!)

Deși nu mai reprezintă neapărat o noutate, recenzia de față vine într-un moment foarte apropiat de cel de la care Apple a reușit să primească certificarea medicală ca proteză auditivă pentru probleme de auz de nivel mic și mediu pentru căștile AirPods Pro 3. Mă refer la certificare medicală în România, fiindcă în multe alte…

Apple pregăteşte intrarea oficială a platformei de streaming video Apple TV în România (când ar putea fi anunţată aceasta?)

Încă de prin 2024 tot spunem că Apple ar putea aduce platforma de streaming Apple TV în România, însă de atunci şi până în prezent nu s-a întâmplat nimic serios în această direcţie.