Oferta zilei: LeEco Le Pro 3 Elite cu Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM şi cameră foto de 16 megapixeli la doar 670 lei

/
/
19 aug. 17
/

Începem weekendul puternic cu o ofertă de nerefuzat pentru un smartphone lansat în luna martie a acestui an. Vorbim de LeEco Le Pro 3 Elite, un telefon echipat excelent: display de 5.5 inci cu rezoluţie FullHD, procesor quad-core Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM, 32 GB spaţiu de stocare, cameră foto de 16 megapixeli cu PDAF, cameră frontală de 8 megapixeli, conectivitate 4G Cat.6 şi o baterie de 4070 mAh ce promite o autonomie de cel puţin 2 zile.

LeEco Le Pro 3 Elite poate fi achiziţionat într-un număr limitat de unităţi la super preţul de de 171.99 dolari fără TVA, adică aproximativ 670 lei. Pentru a-l cumpăra la acest preţ, intraţi pe acest link, adăugaţi telefonul în coş, aplicaţi codul 8BGESLP32 şi plătiţi. Simplu şi rapid. Smartphone-ul este în stoc, deci va fi livrat în cel mai scurt timp.

Specificaţii complete pentru LeEco Le Pro 3 Elite:

  • ecran IPS LCD de 5.5 inci cu rezoluție Full HD 1920 x 1080 pixeli, protejat cu sticlă curbată 2.5D;
  • procesor Qualcomm Snapdragon 820 de tip quad-core pe 64 biţi, accelerator grafic Adreno 530, 4 GB memorie LPDDR4 RAM și 32 GB spațiu de stocare UFS 2.0;
  • Android 6.0 Marshmallow cu EUI 5.9;
  • dual-sim (2 x nanoSIM), 4G LTE + şi VoLTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, bluetooth 4.2, GPS cu A-GPS, GLONASS, Radio FM, port USB Type-C, senzor pentru citirea amprentelor;
  • 16 Megapixeli cu deschidere f/2.0, PDAF, flash dual-LED, filmare 4K și cameră frontală de 8 Megapixeli;
  • baterie de 4070 mAh cu funcţia Quick Charge 3.0, greutate de 175 grame și 7.5 mm grosime.
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Primul smartphone Sony din 2026 va fi lansat oficial pe 13 mai (avem însă o veste tristă pentru români)

Sony este un nume care nu mai contează deloc pe piaţa telefoanelor inteligente, însă chiar şi aşa, anual, mai lansează unu, maxim două modele şi acestea mai mult din mândria japoneză consacrată.

TOP 10: Cele mai bine vândute smartphone-uri în primul trimestru din 2026

Piaţa globală de telefoane inteligente trece printr-o perioadă extrem de dificilă, iar de data aceasta nu ne mai referim strict la nivel de cerere şi ofertă.

Motorola Edge 70 Fusion – review (Încă o propunere solidă de la Motorola, însă poate nu cel mai corect poziționat în segmentul mid-range)

Așa cum am descoperit și anul trecut când l-am testat pe Motorola Edge 60 Fusion, acest model din gama Edge se dorește a fi cumva cel mai echilibrat. Așezat undeva la baza segmentului mid-range, la fel ca predecesorii, Motorola Edge 70 Fusion vine anul acesta să continue tradiția și se prezintă cu un design tipic…