Plăteşte factura UPC cu un card Mastercard sau Maestro şi ai reducere de 10% la primele 3 plăţi

/
/
7 apr. 17
/

UPC România şi Mastercard au lansat o nouă campanie de încurajare pentru plăţile electronice ale facturilor denumită “Plăteşte în My UPC cu Mastercard sau Maestro”. Dacă alegeţi această modalitate de plată pentru următoarea factură primiţi înapoi 10% din valoarea plătită (în limita a 10 lei/factură), iar dacă activaţi opţiunea de plată recurentă prin “Pay on Time” primiţi înapoi 10% din valoarea primelor 3 plăţi automate (în limita a 10 lei/factură).

„Ne bucurăm să le reamintim consumatorilor noştri că plăţile electronice sunt extrem de comode şi eficiente, oferindu-le de fiecare dată noi oportunităţi pentru a le utiliza. În parteneriat cu UPC, ne-am propus să demonstrăm că şi pentru activităţile de rutină există o alternativă convenabilă şi rapidă. Utilizatorii noştri pot uita de grija achitării facturilor, pentru că acum plata se poate realiza automat din sistem, pe baza unor setări inițiale. Mai mult decât atât, această activitate vine şi cu beneficii materiale pentru plățile recurente”, a declarat Roxana Petre, Business Development Manager, România, Mastercard.

„Parteneriatul cu Mastercard ne aduce cu un pas mai aproape de clienţii noştri. Ne concentrăm toate eforturile pentru a le oferi acestora cele mai performante servicii şi a menține  o relaţie bazată pe încredere şi sprijin reciproc. Împreună cu Mastercard am găsit soluţia optimă – operaţiuni eficiente și simple, completate de timp câștigat și bani economisiți”, a adăugat Alex Vișoiu, Online Manager, UPC România.

Campania este valabilă până pe 20 iunie şi este disponibilă pentru toţi clienţii UPC care au un cont My UPC şi opţiunea de factură electronica activă.

Categorii: Retelistica
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Ca răspuns la renunţarea colaborării cu PayPoint, DIGI anunţă o nouă modalitate de plată a facturilor, sigură, gratuită şi rapidă (primul furnizor din România ce integrează RoPay)

La finalul lunii trecute aflam că DIGI a renunţat la contractul de colaborare cu PayPoint, astfel că operatorul telecom s-a văzut nevoit să ofere abonaţilor săi o nouă modalitate de plată convenabilă a facturilor.

Al treilea canal de televiziune din România după audienţele din 2025 a fost scos la vânzare (există negocieri avansate cu un cumpărător)

Piaţa de televiziune din România continuă să se menţină destul de bine, în special în categoria celor mai urmărite canale tv. Conform unei analize Forbes România, în 2025 top 5-ul a fost format din:

Orange îţi oferă posibilitatea să testezi internetul pe mobil GRATUIT timp de 15 zile, în limita a 100 GB, fără niciun fel de acte sau alte obligaţii (iată care sunt condiţiile)

Într-un articol anterior vă spuneam că Orange şi-a actualizat pachetele de internet fix şi televiziune, Orange Extra, Supreme şi Premiere oferind acum mai multe opţiuni, la un cost în continuare foarte bun.