Primele clipuri oficiale cu HTC One M9 confirmă noul design [video]

/
/
25 feb. 15
/

În urmă cu câteva zile vă prezentam detalii complete pentru noul flagship HTC, iar dacă detaliile hardware nu erau o noutate, imaginile neoficiale cu design-ul device-ului reprezentau o premieră. De curând au apărut şi primele clipuri publicitare pentru HTC One M9 care confirmă design-ul similar cu cel al modelului HTC One M8.

Printre cele mai importante informaţii oferite de clipuri regăsim confirmarea camerei frontale UltraPixel, tehnologia Dolby Audio, cât şi diferitele modalităţi de customizare grafică a device-ului.

Specificaţii complete pentru HTC One M9:

– display Super LCD3 de 5 inci cu rezoluţie FullHD (1920 x 1080 pixeli) protejat cu Corning Gorilla Glass 4;

– procesor octa-core Qualcomm Snapdragon 810 pe 64 biţi tactat la 2.0 GHz şi accelerator grafic Adreno 430;

– 3 GB memorie RAM şi 32/64 GB memorie internă (suport pentru card microSD de până la 128 GB);

– cameră foto de 20 megapixeli cu dual-LED flash şi cameră frontală de 4 megapixeli cu tehnologie UltraPixel;

– baterie de 2900 mAh, grosime de 9.61 mm şi o greutate de 157.5 grame;

– 4G cu viteze de până la 300 Mbps în download, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.1, NFC, difuzoare BoomSound, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS, radio FM;

– Android 5.0.1 Lollipop cu Sense 7 UI.

httpvh://youtu.be/BjoRb21nksk

httpvh://youtu.be/WcGT9cLbojg

httpvh://youtu.be/D9otT_61WLU

Sursa: Youtube.com/Frank Joon
Categorii: HTC, Smartphone
Cuvinte cheie: clipuri, HTC, HTC One M9
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Smartphone-urile pliabile se devalorizează extrem de repede, se pierd în medie aproape 1000 de dolari după doar 12 luni de la achiziţie

Smartphone-urile pliabile câştigă teren an de an, însă cu viteza melcului, acest segment de piaţa nefiind un campion atunci când vorbim de volume mari. În contextul actual al exploziei în materie de costuri de producţie, eu zic că sunt şanse mari ca în trimestrele următoare să asistăm la o încetinere sau chiar la o stagnare…

Un mare producător de smartphone-uri şochează şi pregăteşte primul pliabil premium tip fold cu preţ de sub 1000 de euro în Europa (iată cum ţine în control costurile uriaşe de fabricaţie)

Piaţa smartphone-urilor pliabile începe să crească atât ca volum, cât şi ca importanţă, astfel că din ce în ce mai mulţi producători îşi vor face mai activ simţită prezenţa pe această nişă. Din păcate preţurile sunt unele destul de generoase, iar costurile mari de producţie nu ajută deloc în această direcţie.

Noile Samsung Galaxy Z Fold 8, Z Fold 8 Ultra şi Z Flip 8 ajung în oferta Digi Mobil (iată cât costă şi care este sistemul de rate disponibil)

Samsung a lansat oficial săptămâna aceasta trei noi smartphone-uri, toate din categoria pliabile. Le-am prezentat pe larg în trei articole separate astfel: