Samsung anunţă câştiguri record în al III-lea trimestru din 2012

/
/
5 oct. 12
/

Samsung a oferit investitorilor informaţii cu privire la câştigurile realizate în cel de-al treilea trimestru al acestui an: în jur de 7,28 miliarde de dolari.   Cifra este una impresionantă, aproape dublă faţă de veniturile înregistrate anul trecut în aceeaşi perioadă, fiind în creştere şi faţă de trimestrul anterior.

Câştigurile mari ale producătorului sud-coreean se datorează, în mare parte, vânzărilor celui mai nou şi performant terminal, Galaxy S3 care a depăşit 20 de milioane de unităţi în luna septembrie. Să nu uităm nici de phabletul Samsung Galaxy Note care a fost primit destul de bine de consumatori.

Samsung, rivalul numărul unu al lui Apple, rămâne în continuare un producător de top cu vânzări mari în jurul terminalelor din gama Galaxy dar şi a altor produse. Compania va anunţa rezultatele oficial pe 26 octombrie.

Sursă: Engadget
Cuvinte cheie: Samsung Galaxy S III
Echipa Gadget.ro
Gadget.ro este un site de știri și recenzii tech cu o vechime de peste 10 ani. În această secțiune apar articole de tip advertorial, unele dintre ele nu sunt redactate de către noi și se menționează clar în corpul materialului dacă este cazul.

Am văzut Berlin and the Lady With an Ermine, serialul numărul 1 pe Netflix în data de 1 iunie 2026 şi am fost cam dezamăgit (mult hype online, puţin conţinut)

Bine aţi revenit la un nou articol din categoria „am văzut”, secţiune în care îmi exprim o părere personală despre un film, documentar sau serial, opinie pe baza căreia vă aştept să discutăm în zona de comentarii.

De ce operatorii telecom din România (Orange, DIGI, Vodafone) se raportează la euro, deşi totul se plăteşte în lei (salarii, facturi, taxe şi impozite etc.)

Începând cu data de 27.05.2026 pentru clienţii noi, respectiv 01.07.2026 pentru clienţii deja existenţi, DIGI îşi raportează toată partea comercială din România în euro. Am scris pe subiect mai multe articole astfel:

Televizoarele Samsung în 2026 sau cum este reinventată experiența de vizionare prin AI, MicroRGB și OLED actualizat, dar și printr-un ecosistem conectat

În 2006 abia ce ajungeau a fi popularizate televizoarele cu ecran LCD. Samsung vedea o creștere a pieței pentru această tehnologie, de la 19 milioane unități în 2005 se așteptau la 25 - 30 milioane unități în 2006. A fost și momentul în care compania sud-coreeană și-a acontat poziția de lider în piața de televizoare.