Samsung Galaxy Ace Plus

/
/
3 ian. 12
/

Samsung a prezentat urmașul telefonului Galaxy Ace. Este un upgrade serios din punct de vedere hardware, dar și din punct de vedere al designului depărtându-se de look lui Galaxy Ace ce-l făcea să fie aproape identic cu iPhone 4 și mai ales că aveau și display cu diagonala identică de 3.5 inch.

Samsung Galaxy Ace Plus este animat de:

– ecran TFT capacitiv de 3.65 inch cu rezoluție 320×480 pixeli și 16 milioane culori;

– procesor de 1 GHz, 512 MB RAM, 3 GB spațiu de stocare și microSD de până la 32 GB;

– Android 2.3 Gingerbread;

– 3G, Wi-Fi, DLNA, Wi-Fi hotspot, bluetooth 3.0, GPS;

– cameră de 5 Megapixeli cu autofocus și led flash;

– baterie de 1.300 mAh, 115 gr. și 11.5 mm grosime.

Sursa: samsungmobilepress.com
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

Am primit actualizarea la interfaţa One UI 8.5 bazată pe Android 16 pe Samsung Galaxy S25 Ultra (ce noutăţi aduce acest update?)

După mai bine de 7-8 build-uri beta pe anumite modele, se pare că cei de la Samsung au ajuns într-un final în acea etapă în care sunt mulţumiţi de One UI 8.5 şi au dat în sfârşit drumul la actualizare pe unele modele.

Primul smartphone Sony din 2026 va fi lansat oficial pe 13 mai (avem însă o veste tristă pentru români)

Sony este un nume care nu mai contează deloc pe piaţa telefoanelor inteligente, însă chiar şi aşa, anual, mai lansează unu, maxim două modele şi acestea mai mult din mândria japoneză consacrată.

Angajaţii diviziei de semiconductori Samsung refuză bonusuri de 340.000 de dolari / om şi pregătesc grevă generală

Samsung Device Solutions Division, adică divizia de semiconductori din cadrul gigantului sud-coreean, a anunţat venituri de peste 55.5 de miliarde de dolari şi un profit operaţional de peste 36.5 miliarde de dolari, doar pentru perioada ianuarie – martie 2026.