Culese din România: hoţii au furat plasele care susţin pietrele din gabioanele montate pe Drumul Expres Craiova-Piteşti

/
/
8 mai 23
/

Dacă în ultimul articol din categoria „Culese din România” am povestit puţin despre cum inspectorii RAR au descoperit în trafic un BMW fără discuri de frână pe roţile din spate, în cele ce urmează vom detalia puţin o altă situaţie ideală pentru noua noastră categorie.

Se pare că hoţii din ţara noastră fură de toate, dar absolut de toate. Dacă indicatoarele, coşurile de gunoi sau mobilierul stradal au devenit o obişnuinţă, mai nou cei de la DRDP (Direcţia Regională Drumuri şi Poduri) Craiova au postat pe pagina de Facebook că nişte românaşi au furat plasele care susţin pietrele din gabioanele montate pe Drumul Expres Craiova-Piteşti, în zona podurilor.

Aceste gabioane sunt foarte importante pentru siguranţa podurilor deoarece stopează eroziunea malurilor.

Iar ca să încheiem sublim acest articol, nici camerele de supraveghere nu mai reprezintă o garanţie, dacă la asta vă gândeaţi drept soluţie. Hoţii le fură şi pe acestea, iar dovezi certe avem de la DRDP Timişoara:

Sursa: facebook.com/drdpcv
Categorii: gAuto
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Dacă KIA România nu va dori să livreze maşinile comandate, este greu de crezut ca păgubiţii din scandalul de la Arad vor mai recupera ceva (paguba depăşeşte 2 milioane de euro)

KIA România trece prin clipe dificile în această perioadă, deoarece dealerul său din Arad a păgubit 83 de români cu o sumă totală ce depăşeşte 2 milioane de euro.

Care credeţi că sunt şansele ca într-un orizont de 5 – 10 ani să se producă maşini Geely la uzina Dacia de la Mioveni?

Uzina Dacia de la Mioveni a fost cândva perla coroanei pentru grupul Renault, însă în ultima perioadă costurile de producţie au crescut simţitor, iar politica românească se află într-o etapă extrem de imprevizibilă, una ce nu permite francezilor implementarea unei strategii concrete pe un orizont de câţiva ani.

Hyundai a prezentat oficial primele imagini cu noua generaţie Hyundai Tucson (când ajunge în România?)

Hyundai Tucson este unul dintre cele mai apreciate SUV-uri din România, acesta fiind prezent mai tot timpul în topul vânzărilor din ţara noastră în segmentul său de piaţă.