Dacia lansează în România seria limitată Techroad pentru toate modelele sale

/
/
13 apr. 19
/

Dacia a anunţat săptămâna aceasta lansarea în România a seriei limitate Techroad pentru modelele Sandero, Logan, Logan MCV, Duster, Lodgy și Dokker.

Noua serie se remarcă la exterior prin noile culori Rouge Fusion și Gris Highland, precum și prin noile modele de jante, din oțel sau aluminiu, în funcție de model. Un alt plus este adus de carcasele oglinzilor retrovizoare de culoare neagră cu o dungă mediană roşie.

La interior modelele Techroad se vor bucura de accente roșii pe aeratoare şi pe consola centrală, cât şi de o nouă combinaţii de culori la nivelul tapiţeriei.

Maşinile din seria Techroad se vor bucura şi de următoarele facilităţi:

  • sistemul multimedia Media NAV (pentru Logan, Lodgy, Duster și Dokker);
  • camera video pentru parcarea cu spatele (pentru Logan, Logan MCV si Sandero);
  • sistemul Cruise Control (pentru Logan);
  • volanul si ornamentul schimbătorului de viteze îmbrăcate in piele (pentru Duster).

Preţurile pentru această ediţie limitată pornesc de la:

  • Duster – 16.450 euro cu TVA inclus;
  • Sandero – 12.100 euro cu TVA inclus;
  • Logan – 10.600 euro cu TVA inclus;
  • Logan MCV – 12.950 euro cu TVA inclus;
  • Dokker – 13.400 euro cu TVA inclus;
  • Lodgy – 14.050 euro cu TVA inclus.
Sursa: auto-bild.ro
Categorii: gAuto
Cuvinte cheie: Dacia, Dacia Techroad, Techroad
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Un nou producător auto chinez cunoscut intră pe canal oficial în România în vara acestui an

Producătorii auto chinezi îşi continuă expansiunea în Europa, inclusiv în partea centrală şi estică a continentului (zonă unde se află şi România).

De acum înainte îţi vei putea căuta maşina potrivită pe Autovit cu ajutorul lui ChatGPT (iată cum îl poţi folosi simplu şi rapid)

Autovit, cea mai mare platformă online din România destinată vânzării şi cumpărării de maşini noi şi second-hand, cu peste 7.5 milioane de vizite lunare, anunţă lansarea unui asistent AI disponibil direct în ChatGPT.

Dacia anunţă lansarea în România a aplicaţiei Dacia AR, cea care permite vizualizarea gamei de maşini în realitate augmentată

Dacia are o cotă de piaţă de aproximativ 30% în România, deci este o marcă ce atrage foarte mulţi români, în special prin prisma raportului calitate-preţ.